SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP przewiduje debiut Bogdanki najwcześniej w maju, na razie podtrzymuje ofertę ZAK

Ministerstwo Skarbu Państwa przewiduje, że debiut giełdowy akcji kopalni węgla kamiennego Bogdanka odbędzie się najwcześniej w maju. Na razie podtrzymuje też wolę przeprowadzenia oferty publicznej Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK), choć czeka jeszcze na rekomendację rady nadzorczej i doradcy w tej sprawie, wynika z piątkowej wypowiedzi wiceministra skarbu Krzysztof Żuka.

"Realne jest upublicznienie Bogdanki w maju. Jest to pierwszy możliwy termin" - powiedział Żuk dziennikarzom w piątek. Dodał, że możliwy jest też późniejszy termin w czerwcu.

Wiceminister poinformował, że w najbliższym czasie prospekt emisyjny spółki zostanie uzupełniony o zaudytowane sprawozdanie za 2008 rok.

Żuk podtrzymał też wolę upublicznienia na giełdzie Zakładów Azotowych Kędzierzyn. "Na razie nie wycofujemy się z oferty Kędzierzyna" - powiedział. Z jego słów wynika jednak, że choć wariantem podstawowym wciąż jest upublicznienie ZAK, nie można wykluczyć, że IPO Kędzierzyna mogłoby nie dojść do skutku, a akcje spółki od razu zostałyby skierowane do prywatyzacji w drodze rokowań w ramach grupy chemicznej, razem z Ciechem i Tarnowem.

"Pod koniec kwietnia RN z doradcą ma przedstawić rekomendację w sprawie ZAK" - powiedział jedynie Żuk.

Wiceminister poinformował też, że jeśli nic istotnie nie zmieni się w gospodarce, sprzedaż akcji Kędzierzyna, Ciechu i Tarnowa (I grupy chemicznej) dla inwestora zostanie zakończona w tym roku. "Obecnie jesteśmy na etapie dokonywania wycen" - powiedział, dodając że rozpoczęto wstępne poszukiwania potencjalnych inwestorów.

Według pierwotnych zapowiedzi debiut Bogdanki miał się odbyć w pierwszym kwartale, a ZAK - na przełomie I/II kw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP przewiduje debiut Bogdanki najwcześniej w maju, na razie podtrzymuje ofertę ZAK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl