SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multimedialny zestaw samochodowy CK-20

Firma Nokia przedstawiła Multimedialny zestaw samochodowy CK-20W, pierwszy zintegrowany zestaw głośnomówiący, który łączy w sobie komunikację, funkcje muzyczne i nawigacyjne oraz technologię Push-to-talk do stosowania w samochodzie.

Dzięki złączu Pop-Port(TM) i bezprzewodowej technologii Bluetooth ten łatwy w użyciu system jest kompatybilny z szeroką gamą telefonów komórkowych i zapewnia doskonałą jakość dźwięku z zastosowaniem standardu cyfrowego przetwarzania sygnału (Digital Signal Processing, DSP).

Dotąd kierowca, który chciał wyposażyć swój samochód w możliwość odtwarzania muzyki lub funkcje nawigacyjne albo komunikacyjne, musiał instalować każdy system osobno. Nowy Multimedialny zestaw samochodowy CK-20W firmy Nokia łączy wszystkie te funkcje. Można go używać z kompatybilnym telefonem komórkowym jako osobistego odtwarzacza muzyki w samochodzie lub — w połączeniu z Pakietem nawigacyjnym LD-2 firmy Nokia — do wygodnej nawigacji. Prosty w obsłudze panel roboczy znacznie ułatwia korzystanie z telefonu, odtwarzacza muzyki i funkcji nawigacyjnych. „Ten produkt to istotny krok naprzód, który przyspieszy integrację multimediów i systemów komunikacyjnych na rynku akcesoriów samochodowych” — powiedział Wolfgang Gärtner, menedżer w dziale Nokia Automotive.

  

Muzykę zapisaną w kompatybilnym telefonie komórkowym można odtwarzać w jakości stereo przez głośniki samochodowe, korzystając z połączenia kablowego lub transmisji strumieniowej w technologii Bluetooth (profil A2DP). Dzięki temu telefon komórkowy zmienia się w samochodowy odtwarzacz muzyczny, a funkcje takie jak uruchamianie/zatrzymywanie czy poprzedni/następny utwór są dostępne na panelu roboczym zestawu głośnomówiącego.

Właściciele przenośnych odtwarzaczy MP3, na przykład urządzeń iPod firmy Apple, mogą również podłączyć je do Multimedialnego zestawu samochodowego CK-20W firmy Nokia za pomocą kabla dostarczanego z zestawem lub za pośrednictwem technologii Bluetooth — jeśli dany odtwarzacz jest w nią wyposażony.

Poza funkcjami zestawu głośnomówiącego i odtwarzania muzyki kolejną zaletą jest możliwość nawigacji. Komplet składający się z Multimedialnego zestawu samochodowego CK-20W oraz Pakietu nawigacyjnego LD-2 firmy Nokia obejmuje również aplikację ROUTE 66 Mobile 7 — która współpracuje z większością urządzeń mobilnych firmy Nokia opartych na platformie S60 i innymi telefonami zgodnymi z tą platformą - oraz odbiornik GPS zapewniający łączność z Multimedialnym zestawem samochodowym CK-20W. Odbiornik jest instalowany w samochodzie w celu osiągnięcia optymalnej wydajności i nie wymaga ładowania. Kiedy w samochodzie jest używane oprogramowanie do nawigacji, dane GPS są przesyłane do telefonu za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Instrukcje nawigacyjne pojawiają się na wyświetlaczu telefonu komórkowego, który powinien znajdować się w uchwycie. Mapa ze wskazówkami dla kierowcy jest skalowalna. Za pośrednictwem systemu głośnomówiącego przekazywane są instrukcje głosowe.

W Multimedialnym zestawie samochodowym CK-20W firmy Nokia pierwszeństwo ma zawsze komunikacja głosowa. Dlatego też na przykład w momencie odebrania połączenia lub odtwarzania komunikatu głosowego muzyka jest automatycznie wyciszana. W przypadku funkcji nawigacyjnych użytkownik może wybrać ustawienie, w którym jest jednocześnie włączony dźwięk telefonu i dźwięki nawigacji, lub ustawienie, zgodnie z którym przy każdej zmianie kierunku jazdy emitowany jest krótki sygnał przypominający o sprawdzeniu trasy na wyświetlaczu telefonu komórkowego.

Multimedialny zestaw samochodowy CK-20W firmy Nokia oraz Pakiet nawigacyjny LD-2 firmy Nokia z oprogramowaniem ROUTE 66 i odbiornikiem GPS mają trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2006 roku. W zależności od potrzeb i lokalizacji dostępne są różne wersje aplikacji ROUTE 66 — obejmujące wybrane kraje albo regiony Europy lub Ameryki Północnej (Stany Zjednoczone i Kanada).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedialny zestaw samochodowy CK-20

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl