SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Murdoch: prasa powinna pobierać opłaty za swoje treści online

Zdaniem Ruperta Murdocha coraz więcej gazet będzie zmuszonych do pobierania opłat od osób czytających ich treści w internecie jeśli będą chciały przetrwać czasy recesji.

Murdoch: prasa powinna pobierać opłaty za swoje treści online

Do należącego do Murdocha koncernu medialnego News Corp. należy 'The Wall Street Journal' - jedna z niewielu gazet na rynku amerykańskim, za której artykuły w internecie trzeba płacić.

Murdoch twierdzi, że reklama internetowa nie zrekompensuje strat wynikających ze spadku wpływów z reklamy w tradycyjnej prasie, na co liczy wielu wydawców. "Ludzie przyzwyczaili się do czytania w internecie wszystkiego za darmo. To musi się zmienić" - oznajmił szef News Corp. w trakcie konferencji The Cable Show w Waszyngtonie.

Jako przykład Murdoch wskazał tutaj na pismo 'The New York Times', największego konkurenta 'WSJ', którego strona internetowa jest jednym z najpopularniejszych gazetowych serwisów online za oceanem, ale cały czas nie udaje mu się wygenerować wystarczających dochodów z reklam w nim umieszczanych.

Do imperium Murdocha należą również takie gazety jak 'The New York Post', 'Times of London' oraz inne tytuły wydawane na Wyspach i w Australii. Obecnie są one dostępne za darmo w internecie, ale np. w przypadku 'Timesa' prowadzona jest debata w kwestii zmiany tego modelu na częściowo lub całkowicie płatny.

źródło: Brand Republic

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Murdoch: prasa powinna pobierać opłaty za swoje treści online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl