SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzyka z telefonów popularna w Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy najaktywniej wykorzystują telefony w funkcji odtwarzaczy muzycznych spośród badanych krajów Zachodniej Europy.

Nowe analizy firmy M:Metrics pokazały, że około 3 proc. z brytyjskich użytkowników komórek wykorzystuje swoje telefony do odtwarzania muzyki. W Hiszpanii to 2,8 proc., a w Niemczech 1,4 proc.. Wyniki uzyskane w Stanach Zjednoczonych (jedyny badany kraj spoza Europy) oraz we Francji okazały się podobne, odpowiednio 0,7 proc. i 0,6 proc. Jeśli jednak wziąć pod uwagę dzwonki komórkowe, wśród badanych najlepszym rynkiem okazały się Stany Zjednoczone, gdzie 10,4 proc. użytkowników kupuje dzwonki. Pozostałe kraje tego podliczenia to odpowiednio Hiszpania (8,9 proc.), Niemcy i Francja (6,6 proc. i 6,2 proc.) oraz Wielka Brytania (5,4 proc.).

Firma zauważa, że napływ na rynek nowych urządzeń, wyposażonych w wymienialne pamięci czy też interfejsy ułatwiające dostęp do nagrań, ale i edukacja użytkowników prowadzona przez operatorów może sprzyjać wzrostowi w tym sektorze.

W każdym z badanych krajów europejskich najpopularniejszymi modelami telefonów wykorzystywanych do odtwarzania muzyki okazały się telefony Nokii. W Stanach Zjednoczonych na pierwszą pozycję trafił telefon Koreańczyków z LG.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzyka z telefonów popularna w Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl