SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najdłużej aresztowany bloger świata na wolności

Prawie osiem miesięcy spędził w więzieniu Josh Wolf - bloger aresztowany za zatajenie informacji.

Wolf może poszczycić się niezbyt chlubnym zaszczytem bycia najdłużej uwięzionym dziennikarzem na świecie. W areszcie w amerykańskiej miejscowości Dublin w stanie Kalifornia spędził 226 dni. Wyszedł na wolność po tym jak przekazał władzom federalnym nagranie wideo, jakie nakręcił w trakcie antykapitalistycznego wiecu w 2005 roku w San Francisco. Wolf aby opuścić więzienie musiał także umieścić całe nagranie z protestu na swojej stronie internetowej i zeznać pod przysięgą, że nic nie wie na temat przemocy użytej przeciwko policji. W zamian prokuratorzy zrezygnowali z żądania, aby bloger zeznawał przed ławą przysięgłych i zidentyfikował któregoś z anarchistów widocznych na nagraniu.

Wolf trafił za kratki za odmowę przekazania prokuratorom nagrania wideo z demonstracji, podczas której nastąpił wybuch, lekko raniąc policjanta i uszkadzając radiowóz. Fragmenty nagrania znalazły się na internetowej stronie blogera (JoshWolf.net). Oskarżyciele kwestionowali status Wolfa jako dziennikarza.

Poprzednią rekordzistką i najdłużej uwięzioną dziennikarką była Vanessa Leggett, która na przełomie 2001 i 2002 roku spędziła w areszcie 168 dni za odmowę ujawnienia informacji dotyczących morderstwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najdłużej aresztowany bloger świata na wolności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl