SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia przejęła trzy osiedlówki

6 czerwca 2007 r. Netia zawarła umowy nabycia udziałów w spółkach telekomunikacyjnych świadczących usługi dostępu do Internetu. Transakcja warta jest 27,3 mln zł.

Spółki KOM-NET Systemy Komputerowe Sp. z o.o., Lanet Sp. z o.o. i MAGMA SYSTEMY KOMPUTEROWE Schmidt i S-ka S.J. są operatorami sieci osiedlowych i świadczą usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych na terenie Wrocławia, Poznania, Legnicy oraz miejscowości Jelcz-Laskowice koło Wrocławia.

- Niewątpliwym atutem jest fakt, że Netia nabyła 100 procent udziałów w spółkach (w przypadku MAGMA SYSTEMY KOMPUTEROWE Schmidt i S-ka S.J. zawarto umowę przedwstępną), które są czołowymi niezależnymi dostawcami na rynku lokalnym i posiadają doskonałą znajomość rynku oraz solidną i rosnącą bazę klientów. Liczba klientów łącznie w trzech spółkach wynosiła w momencie transakcji ok. 22 tysiące. Wraz z zakupem spółek Netia uzyskuje dostęp do 70 tysięcy gospodarstw domowych. Dodatkowo Netia przewiduje dalszy szybki rozwój liczby klientów w sieci  przejętych firm. Umowa zawarta z właścicielami przewiduje osiągnięcie 28 tysięcy klientów na koniec 2007 roku. Transakcja znacząco wzmacnia pozycję Netii na atrakcyjnym rynku wrocławskim - informuje Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy firmy Netia.

Przejęcie firm świadczących usługi internetowe jest związane z realizacją założeń strategicznych Netii związanych z pozyskaniem w ciągu trzech lat 1 miliona klientów usług szerokopasmowych. Umożliwia również dosprzedaż usług Netii klientom przejmowanych spółek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia przejęła trzy osiedlówki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl