SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia przejmie ponad 90% akcji Pro Futuro za 34,8 mln zł

Spółka Netia w wyniku nabycia akcji firmy telekomunikacyjnej Pro Futuro od Jupiter NFI oraz od dataCOM za kwotę 34,8 mln zł stanie się posiadaczem ponad 90% walorów.

Wynika z poniedziałkowego komunikatu Netii. Firma podała też, że kupiła od NFI Jupiter obligacje zamienne na akcje Pro Futuro za 32,1 mln zł

„Zgodnie z umową zawartą przez Netię z Jupiterem, Netia kupi od Jupitera 5.975 akcji zwykłych na okaziciela spółki Pro Futuro, serii D, E i F o wartości nominalnej 200 zł każda, stanowiących łącznie 75,87% kapitału zakładowego Spółki i taką samą liczbę głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, za łączną kwotę 28.750.564,75 zł. Nabycie akcji nastąpi po uzyskaniu przez Netię zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów”- czytamy w komunikacie.

Netia podała, że w poniedziałek zawarła z dataCOM SA z siedzibą w Warszawie umowę, na podstawie której Netia kupi od dataCOM 1.260 akcji zwykłych na okaziciela spółki Pro Futuro, serii A i C o wartości nominalnej 200 zł każda, stanowiących 16% kapitału zakładowego spółki i taką samą liczbę głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki, za łączną kwotę 6.062.880,60 zł.

„Nabycie akcji nastąpi po nabyciu przez Netię akcji Spółki stanowiących nie mniej niż 50% kapitału zakładowego Spółki”- wyjaśnia firma w komunikacie.

Netia poinformowała, że w przypadku wykonania obydwu opisanych powyżej transakcji dotyczących akcji Spółki Netia będzie posiadała 91,87% kapitału zakładowego Spółki.

Spółka podała także, że w dniu dzisiejszym kupiła od Jupiter Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA z siedzibą w Warszawie 64.214 obligacji zamiennych na akcje Pro Futuro SA z siedzibą w Warszawie, na okaziciela, serii A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, B1, B2, B3, B4 stanowiących 100% obligacji wyemitowanych, o łącznej wartości nominalnej 32.107.000 zł za kwotę równą wartości nominalnej obligacji.

„Nabycie akcji i obligacji Pro Futuro Netia sfinansuje ze środków własnych. Nabycie akcji i obligacji jest traktowane przez Netię jako inwestycja długoterminowa”- głosi też komunikat.

Pro Futuro jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi: transmisji danych, dostępu do Internetu, usługi hostingowe i przesyłu głosu w technologii VoIP.

Spółka realizuje swoje usługi w oparciu o własną, szerokopasmową sieć telekomunikacyjną Infostradę Futuro powstałą na bazie nowoczesnej technologii LMDS. Spółka świadczy usługi na bazie Infostrady w największych miastach Polski - Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Bielsku-Białej oraz Lublinie.

Pod koniec kwietnia Jupiter NFI zaprzeczał informacjom „Parkiet” że Netia zaproponowała Jupiterowi przejęcie operatora telekomunikacyjnego Pro Futuro i że za 75 proc. akcji spółki oraz wykupienie obligacji od Exatela, Netia proponuje 75-80 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia przejmie ponad 90% akcji Pro Futuro za 34,8 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl