SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia uruchomiła pierwszą stację bazową w technologii WiMax

Spółka telekomunikacyjna Netia SA uruchomiła w Lublinie stację bazową pracującą w technologii WiMax.

Umożliwia szerokopasmowy bezprzewodowy dostęp do internetu, poinformowała spółka w środowym komunikacie.

„Dzięki technologii WiMax, Netia będzie oferować całą gamę usług opartych na protokole IP. Są to usługi dostępu do internetu, transmisja danych, usługi głosowe w technologii Voice over IP oraz usługi multimedialne” – czytamy w komunikacie.

Uruchomienie stacji jest elementem testów związanych z wdrożeniem rozwiązań opartych na tej technologii w sieci Netii. Sprzęt do testów dostarczony został przez firmę Alcatel.

W trakcie testów zweryfikowane zostaną funkcje systemu w zakresie dostarczenia szerokiego portfolio usług świadczonych przez Netię. Stacja bazowa obejmie swoim zasięgiem teren Lublina. Po przeprowadzeniu testów usługi udostępnione zostaną klientom Netii.

Spółka będzie rozwijać technologię WiMax na bazie uzyskanych przez swoje spółki zależne, Netia Globe i Netia Świat rezerwacji po wygranym przetargu w lipcu 2005 roku uzyskany od Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz dla systemów radiowego dostępu abonenckiego w sieciach stacjonarnych.

Po trzech kwartałach 2005 roku grupa Netii miała 70,67 mln zł zysku wobec 112,95 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 670,50 mln zł wobec 643,41 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia uruchomiła pierwszą stację bazową w technologii WiMax

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl