SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

New York Times zarabia w Internecie

O 350 milionów dolarów zwiększą się w 2007 roku zyski internetowe korporacji NYT.com

Dyrektor naczelny New York Times Company Janet Robinson przewiduje trzydziestoprocentowy wzrost przychodów dzięki działalności korporacji w internecie.

„Oczekujemy zwiększenia przychodów na poziomie 350 milionów dolarów” powiedziała Robinson.

Wzrost dochodów nie będzie tak duży jak w 2006 roku, kiedy wyniósł 41,6% ale Robinson nie wyklucza że realny przychód znacznie przewyższy oczekiwania. Ma się to stać dzięki zainteresowaniu większej ilości użytkowników portalu, zwiększeniu ich zaangażowania i wykorzystaniu ich potencjału finansowego. 

Robinson podkreśla, że zyski internetowe wciąż zwiększają swój udział w ogólnych zyskach firmy. Z 4 procent w 2004 roku, przez 6% w 2005 do 8% w 2006.

To co również wpływa na rosnący przychód to między innymi odpowiednie działania biznesowe, np. nabycie About.com, który jak twierdzi Robinson: „przyciąga więcej kobiet niż iVillage, więcej nastolatków niż MTV i więcej mężczyzn niż ESPN.com”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: New York Times zarabia w Internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl