SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NIK wkroczy do KRRiT?

Kluby opozycyjne chcą kontroli w KRRiT

Jako polityczny, a nie merytoryczny określiły kluby SLD i UP projekt uchwały w sprawie kontroli działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2001- 2003. Opowiedziały się za jego odrzuceniem. Pozostałe kluby chcą kontroli w KRRiT.

W poniedziałek w Sejmie odbyła się debata nad projektem uchwały zgłoszonej przez posłów PO. Projekt zakłada zlecenie Najwyższej Izbie Kontroli zbadanie prowadzonych przez KRRiT w latach 2001- 2003 postępowań koncesyjnych w sprawach rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych z ustaleniem ewentualnych skutków finansowych dla Skarbu Państwa. Projekt mówi o "bezprawnych działaniach Krajowej Rady".

Posłowie PO powołują się w projekcie na dziewięć przypadków, w których Naczelny Sąd Administracyjny podważył decyzję KRRiT w sprawie rozstrzygnięć koncesyjnych. Głosowanie w sprawie projektu odbędzie się we wtorek.

Według przedstawicieli SLD i UP projekt ma charakter polityczny, a nie merytoryczny.

Przedstawicielka wnioskodawców, Elżbieta Kopacz (PO), oświadczyła, że działania KRRiT w latach 2001-2003 spowodowały "totalny bałagan"; wiele rozgłośni nie otrzymało ponownie koncesji, ponieważ poglądy wyrażane w tych rozgłośniach nie były zgodne z poglądami sekretarza Rady Włodzimierza Czarzastego. "Platforma dziś pyta, dlaczego za prywatne upodobania pana Czarzastego ma płacić polski podatnik" - mówiła.

Przewodnicząca KRRiT Danuta Waniek oświadczyła, że Rada nie uchyla się od woli przeprowadzenia kontroli jej działań, lecz nie może pogodzić się na użycie NIK w celach politycznych, a nie merytorycznych. Waniek podkreśliła, że dotychczas żadna decyzja Krajowej Rady nie naraziła Skarbu Państwa na straty. Uważa, że konstrukcja uchwały "opiera się na niczym nieuzasadnionym przewidywaniu, że Skarb Państwa poniesie straty".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NIK wkroczy do KRRiT?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl