SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NOM nadal chce być wirtualnym operatorem

Spółka NOM, której większościowym udziałowcem jest Exatel, jest bardzo blisko porozumienia z Polkomtelem w kwestii wejścia NOM na rynek jako wirtualnego operatora telefonii komórkowej.

Finalizację umowy wstrzymuje jednak brak jasnej rządowej strategii wobec kontrolowanych przez Skarb Państwa aktywów telekomunikacyjnych, takich jak Exatel i NOM, powiedział ISB Paweł Byra, rzecznik prasowy obydwu spółek.

„Rozmowy z Polkomtelem cały czas trwają, są bardzo zaawansowane, ale z podpisaniem porozumienia czekamy na sygnał ze strony rządowej, szczególnie w świetle pojawiających się głosów o planach konsolidacji należących do Skarbu Państwa spółek telekomunikacyjnych. Zarząd NOM jest zainteresowany by spółka została wirtualnym operatorem, ale brak sygnału ze strony rządowej wstrzymuje nasze decyzje” – powiedział Byra.

Przedstawiciele Skarbu Państwa nie wykluczali ostatnio możliwości połączenia przynajmniej niektórych należących pośrednio lub bezpośrednio do państwa spółek telekomunikacyjnych, takich jak: Exatel, Telefonia Dialog, Telekomunikacja Kolejowa oraz NASK.

Byra powiedział, że zarząd Exatela planuje także, aby w najbliższym czasie Exatel przejął całą infrastrukturę NOM, a ten ostatni ograniczył swoją działalność jedynie do biura obsługi klientów, wystawiania faktur i ewentualnie świadczenia usług telefonii komórkowej.

NOM to spółka, która świadczy obecnie jedynie oparte o własną infrastrukturę usługi telefonii stacjonarnej dla około 200 tys. klientów. Udziałowcami NOM-u są należący do Polskich Sieci Elektroenergetycznych – Exatel, który ma 65 % udziałów w NOM oraz PKN Orlen kontrolujący pozostałe udziały.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NOM nadal chce być wirtualnym operatorem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl