SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nominacje do Yachów bez Virgin

Ogłoszono listę kandydatów do nagród na jubileuszowej edycji jedynego festiwalu teledysków w naszym kraju.

15 Jubileuszowy Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film odbędzie się od 5 do 8 października w Gdańsku. Przedstawiamy nominacje we wszystkich kategoriach:
 
GRAND PRIX
 
1. Hey "A ty?" realizacja : Anna Maliszewska
2. Sistars "Skąd ja Cię mam" realizacja: Kuba Łubniewski
3. Voo Voo "Zbiera mi się" realizacja: Sebastian Pańczyk
4. Proletaryat "Być czy być" realizacja: Tomasz Jarosz
5. Maria Peszek "Nie mam czasu na sex" realizacja: Tomasz Nalewajek
6. Hurt "Załoga G" realizacja: Dariusz Szermanowicz
 
REŻYSERIA
 
1. WWO "Mogę wszystko" reżyseria: Kuba Łubniewski, Maciej Olbrycht
2. Hurt "Załoga G" reżyseria: Darek Szermanowicz
3. Maria Peszek "Nie mam czasu na sex" reżyseria: Tomek Nalewajek
4. Maciek Maleńczuk "Edek Leszczyk" reżyseria: Łukasz Jankowski
5. Voo Voo "Zbirera mi się" reżyseria: Sebastian Pańczyk
6. Why not "I still love you" reżyseria: Bo Martin
 
SCENARIUSZ
 
1. Abra dAb "Rap to nie zabawa już" realizacja i scenariusz:Kobas Laksa, Luk Gutt
2. Olaf Deriglasoff "Perełka" realizacja i scenariusz: Michał Mendyk, Tomasz Wójcik, Tomasz Trzos
3. Voo Voo "Zbiera mi się" realizacja i scenariusz: Sebastian Pańczyk
4. Hey "Mimo wszystko" realizacja i scenariusz: Anna Maliszewska
5. T. Love "Gnijący świat" realizacja i scenariusz: Adrian Panek, Kamil Płocki
6. Hey "A ty?" realizacja i scenariusz: Anna Maliszewska
 
ZDJĘCIA
 
1. Maria Peszek "Nie mam czasu na sex" reżyseria: Tomek Nalewajek zdjęcia: Jacek Podgórski
2. Olaf Deriglasoff "Amorte" realizacja: Konrad Aksinowicz Wojciech Zieliński Konrad Stefaniak zdjęcia: Wojciech Zieliński
3. Anita Lipnicka i John Porter "Death of love" realizacja: Patrycja Woy, Miguel Nieto zdjęcia: Miguel Nieto
4. Proletaryat "Być czy być" realizacja: Tomasz Jarosz zdjęcia: Michał Jaskulski
5. Sistars "Skąd ja Cię mam" realizacja: Kuba Łubniewski zdjęcia: Kuba Łubniewski
6. Hey "A ty?" realizacja: Anna Maliszewska zdjęcia: Dominik Danielczyk
 
MONTAŻ
 
1. WWO "Mogę wszystko" reżyseria: Kuba Łubniewski Maciej Olbrycht montaż: Maciej Olbrycht
2. Fisz i EMADE "Nie bo nie" reżyseria i montaż: Maciej Olbrycht
3. Agressiva 69 "Końca nie widać" reżyseria i montaż: Marek Gajczak
4. Tymon Tymański "Elogy for Lester B/Femme Fatale" reżyseria i montaż: Daria Kopec
5. Silver Rocket "Nothing is forever" reżyseria: Miquel Nieto montaż: Krzysztof Bochenek
6. Proletaryat "Być czy być" realizacja: Tomasz Jarosz montaż: Tomasz Jarosz
 
PLASTYCZNA ARANŻACJA PRZESTRZENI
 
1. WWO "I tak to osiągnę" realizacja i plastyczna aranżacja przestrzeni: Marcin Janiec
2. Maria Peszek "Moje miasto" realizacja: Jacek Poręba plastyczna aranżacja przestrzeni: Paweł Kozłowski, Błażej Górnicki
3. BOHEMA "Warszawka" realizacja i plastyczna aranżacja przestrzeni: Adrian Panek
4. Sistars "Inspirations" realizacja i plastyczna aranżacja przestrzeni: Kuba Łubniewski, Kamil Płocki
5. Proletaryat "Być czy być" realizacja: Tomasz Jarosz plastyczna aranżacja przestrzeni: Tomasz Jarosz, Michał Jaskulski
6. Dorota Miśkiewicz i Cesaria Evora "Um Pincelada" realizacja i plastyczna aranżacja przestrzeni: Anna Maliszewska, Dagmara Pilzek
 
ANIMACJA
 
1. Fisz i Envee "Kręcioł" realizacja: Sebastian Pańczyk animacja: Adam Wyrwas
2. Pogodno "Piosenka o śmiesznym tytule" realizacja i animacja: Krzysztof Ostrowski
3. Paralaksa "..." realizacja i animacja: Maja Kuta
4. Bogna Woźniak "Krzyk" realizacja: Łukasz Tunikowski animacja: Arkadiusz Bagiński
5. CKOD "Spaliny" realizacja: Krzysztof Ostrowski animacja: Adam Badkowski, Kamil Kozłowski, Krzysztof Ostrowski
6. Voo Voo "Zbiera mi się" realizacja: Sebastian Pańczyk animacja: Sebastian Pańczyk/Platiga image
 
KREACJA AKTORSKA
 
1. Ten Typ Mes "Zdrada '06" realizacja:Kordian Piwowarski; kreacja aktorska: Piotr Szmidt
2. L.U.C "Pomiędzy wszystkim" realizacja: L.U.C Łukasz Rostkowski; kreacja aktorska: Łukasz Rostkowski
3. Maria Peszek "Nie mam czasu na sex" reżyseria: Tomek Nalewajek; kreacja aktorska: Maria Peszek, Eryk Lubos
4. Sistars "Skąd ja Cię mam" realizacja: Kuba Łubniewski; kreacja aktorska: Natalia i Paulina Przbysz
5. Hey "A ty?" realizacja i scenariusz: Anna Maliszewska; kreacja aktorska: Piotrek Jagielski
6. Why not "I still love you" reżyseria: Bo Martin; kreacja aktorska: Aleksandra Kwaśniewska
 
INNA ENERGIA
 
1. Kult "Pan Pancerny" realizacja: Sławomir Pietrzak, Jacek Kościuszko
2. Olaf Deriglasoff "Amorte" realizacja: Konrad Aksinowicz, Wojciech Zieliński, Konrad Stefaniak
3. Olaf Deriglasoff "Perełka" realizacja:Michał Mendyk, Tomasz Wójcik, Tomasz Trzos
4. Marzena Komsta "Desire" realizacja: Maciej Szupica
5. Kanał Audytywny "Pętla" realizacja: L.U.C Łukasz Rostkowski
6. Zdzisław Piernik i Rogulus X Szwelas und Gos "..." realizacja:Radosław Dunaszewski
 
Festiwal Yach Film służy zapoznaniu się z szerokim wachlarzem powstałych przez ostatni rok teledysków i nagrodzeniu najlepszych twórców (nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł funduje Prezydent Miasta Gdańska, Nagrodę Bursztynowego Yacha w wysokości 10 tys. zł funduje Marszałek Województwa Pomorskiego, oraz inne nagrody fundowane przez sponsorów).
 
Festiwal Yach Film jest jedyną możliwością zobaczenia wszystkich prac stworzonych w ciągu roku przez wybitnych twórców. Wytwórnie prezentują tu swój dorobek, pokazują artystów, jakich skupiają wokół siebie, promują młode talenty. Młodzi, niezależni twórcy mają szansę pokazać prace, które stworzyli w ciągu roku, pokazać się na dużym ekranie i zawalczyć o nagrody.
 
W pierwszym etapie konkursu Yach Film jury nominuje po sześć prac w siedmiu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, animacja, plastyczna aranżacja przestrzeni, kreacja autorska oraz najbardziej prestiżowej: Grand Prix. Podczas drugiej tury jurorzy wyłaniają najlepsze prace, których twórcy nagradzani są podczas Gali Wręczenia Yachów.
 
Zgłoszone wideoklipy ocenia profesjonalne jury, w którego skład wchodzą ludzie z różnych dziedzin kultury. O randze i poziomie nadesłanych prac świadczą nazwiska osób, które brały udział w pracach jury. Byli to m.in.: Allan Starski - laureat Oscara za scenografię do filmu "Lista Schindlera", twórcy telewizyjni tacy jak Nina Terentiew, Walter Chełstowski, Elżbieta Skrętkowska, Maciej Chmiel; reżyserzy filmowi: Małgorzata Potocka, Juliusz Machulski, Jarosław Żamojda, Maciej Dejczer, Krzysztof Krauze wykonawcy i kompozytorzy: Urszula Dudziak, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Grzegorz Skawiński, Michał Urbaniak, czy też artyści graficy: Andrzej Mleczko, Edward Lutczyn, Andrzej Czeczot.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nominacje do Yachów bez Virgin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl