SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa marka produktow muzycznych Nokia

Nokia zaprezentowała wczoraj nową, odrębną markę "Nokia XpressMusic", która ma ułatwić konsumentom rozpoznawanie coraz liczniejszych urządzeń mobilnych Nokia przystosowanych do korzystania z muzyki.

Wszystkie urządzenia ze znakiem Nokia XpressMusic będą mieć takie same podstawowe cechy i funkcje, gwarantujące optymalną jakość korzystania z przenośnej muzyki. Są to m.in. osobne klawisze muzyki, wstrzymywanie odtwarzania w momencie nadejścia połączenia i wznawianie go po skończeniu rozmowy, możliwość stosowania słuchawek z wtyczką 3,5 mm oraz bateria o zwiększonej pojemności, dająca większy komfort słuchania muzyki. Podanie tej informacji zbiega się w czasie z premierą telefonu Nokia 3250, czyli drugiego urządzenia firmy Nokia ze specjalnymi funkcjami muzycznymi, które wyróżnia się osobnymi klawiszami muzyki oraz możliwością bezprzewodowego pobierania utworów i rozszerzenia pamięci nawet do 1 GB. Logo Nokia XpressMusic zacznie się pojawiać na opakowaniach i w materiałach promocyjnych urządzeń muzycznych Nokia wraz z rozpoczęciem sprzedaży smartfonu Nokia N91 i telefonu Nokia 3250 - czytamy wkomunikacie prasowym.

"Nokia tradycyjnie przeciera szlak dla muzyki w urządzeniach mobilnych - od osobistych dźwięków dzwonka, przez wbudowane radia FM, po funkcje plików MP3. W tym roku firma Nokia przedstawiła dwa w pełni wyposażone urządzenia mobilne przystosowane do słuchania muzyki: przenośny odtwarzacz muzyczny Nokia N91, umożliwiający zapisanie 4 GB muzyki, oraz zaprezentowany dzisiaj telefon muzyczny Nokia 3250" - mówi Jonas Geust, wiceprezes ds. muzyki w firmie Nokia. "Osobna marka Nokia XpressMusic ułatwi klientom rozpoznanie urządzeń Nokia, które zapewniają najwyższą jakość słuchania muzyki"

W 2004 roku firma Nokia sprzedała ponad 10 mln telefonów komórkowych z wbudowanym cyfrowym odtwarzaczem muzycznym. W 2005 roku liczba ta powinna przekroczyć 40 mln. Firma Nokia wprowadziła wiele urządzeń muzycznych z rozszerzaną pamięcią, dzięki którym użytkownicy mogą zebrać ulubioną muzykę w jednym urządzeniu, które mają zawsze przy sobie - czyli w telefonie komórkowym. Ponadto urządzenia Nokia z funkcjami muzycznymi umożliwiają nie tylko przesyłanie plików muzycznych z komputera, ale także spontaniczne pobieranie utworów poprzez sieć komórkową.

Znak Nokia XpressMusic mogą nosić tylko te urządzenia, które spełniają ściśle określone kryteria związane z muzyką:

" znakomita jakość dźwięku,
" osobne klawisze muzyki, zapewniające szybki i łatwy dostęp do kolekcji utworów,
" wstrzymywanie odtwarzania muzyki w momencie nadejścia połączenia oraz wznowienie odtwarzanie po zakończeniu rozmowy,
" słuchanie przy użyciu słuchawek ze zwykłą wtyczką 3,5 mm,
" bateria o zwiększonej pojemności (minimum 10 godzin słuchania muzyki),
" obszerna pamięć na dużą liczbę utworów,
" tworzenie i edycja list utworów bezpośrednio w urządzeniu,
" funkcje USB 2.0, przyspieszające i ułatwiające przesyłanie muzyki,
" rozpoznawanie wielu formatów audio, w tym MP3, M4A, WMA, AAC i eAAC+,
" łatwy dostęp do usług bezprzewodowego pobierania muzyki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa marka produktow muzycznych Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl