SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa metoda identyfikacji zdjęć

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Binghamton opracowali metodę dokładnej identyfikacji zdjęć cyfrowych, umożliwiającej wskazanie konkretnego aparatu fotograficznego, na którym zostały wykonane.

Zasada funkcjonowania systemu jest podobna do sposobu przyporządkowania znalezionego naboju do broni, z której został wystrzelony.

Nowa metoda może znaleźć różne zastosowanie, w tym w procesach sądowych oskarżonych o propagowanie pornografii dziecięcej. Wchodząca w skład zespołu badawczego, profesor Jessica Fridrich twierdzi, że dotychczasowa linia obrony w takich sprawach opierała się na zaprzeczeniu wykonania zdjęć przez podejrzanego.

Zdaniem profesor Fridrich, dokładne określenie pochodzenia nielegalnych zdjęć mogłoby pomóc zwalczać ten proceder. Skuteczność nowej metody zależy jednak od posiadania przez badaczy aparatu, z którego wykonywano zdjęcia albo większej liczby zdjęć, zrobionych za pomocą jednego urządzenia.


Źródło: Vnunet

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa metoda identyfikacji zdjęć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl