SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Nowe sondaże wyborcze IPSOS

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w pierwszej połowie sierpnia, Lech Kaczyński i Donald Tusk uzyskaliby po 24 proc. głosów.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie sierpnia, wygrałoby je PiS uzyskując 27 proc. głosów.

Na drugim miejscu znalazłaby się PO z 21 proc. głosów, a na trzecim Samoobrona z 15 proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

Na kolejnych miejscach znalazły się: SLD - 12 proc., LPR - 10 proc., PSL - 5 proc.

Poniżej 5-proc. progu wyborczego znalazły się: SdPl-UP-Zieloni 2004 - 4 proc., Platforma Janusza Korwin-Mikke - 2 proc., Partia Demokratyczna-demokraci.pl - 1 proc.
Sondaż został przeprowadzony między 4-9 sierpnia, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowo-kwotowej próbie 958 dorosłych Polaków.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w pierwszej połowie sierpnia, Lech Kaczyński i Donald Tusk uzyskaliby po 24 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu IPSOS. Na drugim miejscu znalazłby się Włodzimierz Cimoszewicz z 19-proc. poparciem.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Lepper (12 proc.), Zbigniew Religa (7 proc.), Marek Borowski (5 proc.) i Jarosław Kalinowski (3 proc.).

Na Janusza Korwina-Mikke i Macieja Giertycha chciało głosować po 2 proc. ankietowanych, a na Marię Szyszkowską - 1 proc. Henryka Bochniarz i Stanisław Tymiński - również uwzględnieni w sondażu - uzyskali zerowe poparcie.

Sondaż został przeprowadzony między 4-9 sierpnia, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 958 dorosłych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe sondaże wyborcze IPSOS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl