SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy inwestor w Superstacji

Fundusz Capital Partners zawarł porozumienie z Superstacją, w myśl którego obejmie 30 proc. kapitału w nowej telewizji.

Capital Partners SA zamierza zainwestować w Superstację Sp. z o.o., obejmując w zamian nowe udziały w tej spółce, dające 30-proc. udział w kapitale zakładowym i głosach na walnym. Giełdowa spółka zainwestuję w tę medialną spółkę nie więcej niż 10 mln zł - poinformowała spółka Capital Partners.

"W czwartek Capital Partners SA zawarła porozumienie ze spółką Superstacja Sp. z o.o. oraz jej założycielami i wspólnikami w zakresie uzgodnienia podstawowych warunków transakcji ("Termsheet")" - napisano w komunikacie. "Zamiarem stron jest zawarcie umowy inwestycyjnej i udostępnienie pierwszej rundy finansowania do 30 września 2006 roku. Capital Partners SA dostarczy finansowania Superstacji Sp. z o.o. poprzez objęcie nowych udziałów w Spółce w ramach podwyższenia jej kapitału zakładowego dokonywanego etapami" - dodano.

Capital Partners podał, że w wyniku dokonania inwestycji posiadać będzie 30 proc. w kapitale zakładowym i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników w Superstacji.

"Pozyskane kapitały pozwolą spółce Superstacja uruchomić wyspecjalizowany kanał telewizyjny o charakterze informacyjnym oraz umożliwią jej pokrycie bieżących kosztów operacyjnych" - podano w komunikacie.

Spółka planuje rozpocząć nadawanie jeszcze w tym roku, a emisja programu odbywać się będzie drogą kablową i satelitarną.

"Podstawowy cel kanału to dostarczanie informacji, komentowanie ich, a tym samym prezentowanie telewidzom różnych poglądów. Inny cel kanału to prezentowanie porad z różnych dziedzin życia: poradnictwo w zakresie prowadzenia domu, motoryzacji, zdrowia, urody, mody oraz prezentowanie ciekawostek z kraju i ze świata" - dodano.

Program będzie się charakteryzował lekką forma przekazu, zrozumiałym i obrazowym sposobie projekcji.

"Format Superstacji nie ma obecnie odpowiednika na polskim rynku mediowym, wpisując się w niezagospodarowaną do tej pory niszę rynkową" - napisano w komunikacie.

Fundusz nie podał kwoty, jaką zamierza zainwestować w 30 proc. stacji. Jednak właściciele telewizji, producent telewizyjny Astro i firma K&R Enterprises, szacowali, że cała inwestycja będzie kosztowała blisko 18 mln zł.

Pomysłodawcą Superstacji jest Ryszard Krajewski, który na warszawskiej Pradze ma własne studio telewizyjne. Superstacja ma być elektronicznym odpowiednikiem dzienników typu „Super Express” czy „Fakt”. To telewizyjny tabloid z elementami publicystyki, sportu oraz poradnictwa. Celem kanału jest dostarczanie informacji, komentowanie ich oraz prezentowanie porad z różnych dziedzin życia.

Kanał ma być płatny i dystrybuowany drogą satelitarną oraz kablową. Podstawowym źródłem dochodu będą pieniądze od operatorów kablowych i reklama. Telewizja chce przyciągnąć widzów tanią sensacją, ramówka będzie jednak podobna do TVN24.

Superstacja miała wystartować od 1 września, ale przedłużyły się rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Właściciel Superstacji prowadził m.in. nieudane negocjacje z ITI i Polsatem. Telewizyjny tabloid dostał koncesję w połowie lipca i od tego czasu ma trzy miesiące na wystartowanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy inwestor w Superstacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl