SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy operator komórkowy ma umowę z China Development Bank

P4 podpisało umowę zabezpieczającą sfinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej przez China Development Bank wartą 150 mln euro.

P4, nowy operator mobilny na polskim rynku telekomunikacyjnym, ogłosił podpisanie umowy o sfinansowanie budowy infrastruktury sieci telekomunikacyjnej (pakiet „vendor financing”) wartej 150 mln EUR z China Development Bank, jedną z czołowych chińskich instytucji finansowych - poinformowała Wirtualnemedia.pl Magdalena Sawicka PR & Communication Manager P4.

Zgodnie z umową, P4 otrzyma kredyt na sfinansowanie pierwszej fazy budowy infrastruktury UMTS, z wykorzystaniem technologii dostarczanej obecnie przez Huawei Technologies Co. Ltd. Niniejsza umowa jest jedną z największych inwestycji zagranicznych China Development Bank w Europie oraz stanowi istotny wyznacznik zaangażowania oraz długoterminowej inwestycji Banku zarówno w spółkę P4 jak i w rozwój polskiego rynku.

„Niniejsza Umowa potwierdza, że spółka P4 jest kompetentnie zarządzana, a wszystkie działania realizowane są zgodnie z założeniami, co stanowi istotną informację zwłaszcza dla instytucji finansowych. Umowa zapewni nam środki finansowe niezbędne do budowy naszej sieci w pierwszej fazie inwestycji oraz pozwoli wypracować końcową ofertę dla klientów.” – powiedział Chris Bannister, Prezes P4.

„To pierwszy projekt Huawei w Europie o kluczowym charakterze, finansowany przez CDB w ramach wieloletniego wsparcia rozwoju firmy. Jest to także pierwsza inwestycja CDB w branżę telekomunikacyjną oraz w  rozwój technologii 3G. Dzięki zaangażowaniu zarówno firmy Huawei,  jak i P4 w to przedsięwzięcie oraz bliskiej współpracy, jaką nawiązały obie spółki, wierzymy, że projekt odniesie sukces rynkowy” -  podsumował Chen Zhiming, Dyrektor Oddziału CDB w Schenzen.

O P4 (Project 4)

Firma P4 jest wspólnym przedsięwzięciem funduszu inwestycyjnego Novator i Netii - polskiego niezależnego operatora telefonii stacjonarnej. Spółka została założona 15 września 2004 r. jako Netia Mobile. 23 sierpnia 2005 r uzyskała rezerwację częstotliwości dla systemu telefonii komórkowej trzeciej generacji opartej na standardzie UMTS. 13 października 2005r. Netia Mobile zmieniła swoją nazwę na P4. P4 zamierza zostać znaczącym graczem na polskim rynku telefonii komórkowej z najnowocześniejszą i najbardziej atrakcyjną ofertą usług. Jako niezależny operator telefonii komórkowej P4 stworzy nowe standardy w dziedzinie komunikacji. Usługi oferowane przez firmę P4 będą skierowane zarówno do przedsiębiorstw, jak i do indywidualnych konsumentów. Oferta usług P4 dla klientów indywidualnych będzie się charakteryzowała łatwością obsługi oraz atrakcyjną zawartością audiowizualną. Klientom korporacyjnym P4 zamierza zaoferować usługi konwergentne, które będą stanowiły połączenie oferty telefonii stacjonarnej i komórkowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy operator komórkowy ma umowę z China Development Bank

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl