SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obama walczy z plotkami w sieci

Kandydat Demokratów na urząd prezydenta USA uruchomił specjalnąstronę internetową, której celem jest walka z plotkami.

W ten sposób Barack Obama chce walczyć z powtarzającymi się odponad roku nieprawdziwymi informacjami na temat jego wiary ipatriotyzmu, czy też poglądów jego żony na zagadnienia rasowe -informuje agencja AFP.

Strona znajduje się pod adresem fightthesmears.com (smears -oszczerstwa). Znajdują się na niej szczegółowe odpowiedzi na wielepogłosek, które krążą po sieci i w konserwatywnych mediach. Jesttakże zachęta do przesyłania innym internautom tych odpowiedzipoprzez pocztę e-mail.

Przykładem nieprawdziwej informacji, na którą odpowiedź znalazłasię w serwisie, jest pogłoska, że Obama jest muzułmaninem. "SenatorObama nigdy nie był muzułmaninem, nie był wychowywany jakomuzułmanin i jest zaangażowanym chrześcijaninem" - czytamy nastronie.

Tej replice towarzyszy również zdjęcie, na którym Obama trzymarękę na Biblii w trakcie składania senackiej przysięgi. Tymczasemwedług krążącego po sieci e-maila przysięgał on wówczas naKoran.

źródło: AFP

Dołącz do dyskusji: Obama walczy z plotkami w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl