SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

One-2-One: debiut na GPW w trzeciej dekadzie sierpnia

Spółka komunikacji mobilnej One-2-One planuje debiut na warszawskiej giełdzie w trzeciej dekadzie sierpnia - poinformował prezes spółki Tomasz Długiewicz.

Według niego do końca roku firma przejmie jedną spółkę w Czechach lub na Ukrainie.

„Spodziewamy się zadebiutować w trzeciej dekadzie sierpnia” – powiedział Długiewicz na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami.

Prezes podkreślił, że wyznaczenie ceny emisyjnej na poziomie 10 zł pozwoli firmie pozyskać 11,7 mln zł kapitału netto, który będzie przeznaczony głównie na budowę wokół One-2-One regionalnej grupy firm w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ramach subskrypcji oferowanych jest do 1,3 mln akcji. Spółka szacowała, iż pozyska z emisji do 13 mln zł. Zapisy na te walory odbędą się w dniach 4-8 sierpnia. Cena emisyjna jednej akcji One-2-One została ustalona na 10 zł, czyli w maksymalnej wysokości z przedziału cenowego ustalonego wcześniej na 8,50-10,00 zł.

„Głównym celem emisji jest budowa grupy regionalnej w Europie Środkowo-Wschodniej na co zamierzamy przeznaczyć 9,2 mln zł pozyskanych z emisji. Za tę kwotę zamierzamy przeprowadzić 2-3 transakcje” – powiedział Długiewicz.

Długiewicz dodał, że będą to inwestycje zagraniczne, a do końca tego roku One-2-One chce zamknąć przejęcie firmy w Czechach lub na Ukrainie.

„Rynek polski ma dla nas drugorzędne znaczenie, natomiast jeśli znajdzie się ciekawa szansa będziemy chcieli z niej skorzystać” – powiedział Długiewicz.

Prezes poinformował, że pozostałe środki z rynku będą przeznaczone m.in. na finansowanie projektu wprowadzenia mobilnego podpisu elektronicznego, rozbudowę struktury sprzedaży i zasilenie kapitału obrotowego.

Długiewicz zapowiedział, że spółka chce najdalej w ciągu trzech lat osiągnąć rentowność EBITDA na poziomie 15 %. Według podtrzymanej prognozy na 2006 rok, rentowność EBITDA wyniesie 11,6 %. W 2005 roku było to 10,7 %.

Obecny na spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management posiadającego ponad 50% akcji One-2-One powiedział, że celem MCI jest maksymalizacja wartości posiadanych akcji.

„Jest to najsilniejsza spółka w naszym portfelu” – powiedział Czechowicz, dając do zrozumienia, że fundusz nie będzie się spieszył ze sprzedażą akcji.

W prospekcie emisyjnym zapisano, że dotychczasowi akcjonariusze nie mogą sprzedawać akcji po cenie niższej niż cena emisyjna plus 25 %, czyli 12,50 zł.

MCI Management posiada obecnie 50,01 % akcji One-2-One, 31,08 % akcji spółki należy do zarządu i pracowników, a 18,91 % do innych akcjonariuszy.

Po emisji udział MCI spadnie do 39,69 %, zarządu i pracowników do 19,51 %, natomiast pozostali inwestorzy dotychczasowi i nowi będą posiadać 40,80 %.

W 2005 roku grupa One-2-One miała 558 tys. zł zysku netto przy 9,2 mln zł przychodów (co daje rentowność netto 6,1 %). Na ten rok planowany jest wzrost zysku netto do 1,5 mln zł, a przychodów do 17,6 mln zł ( rentowność netto 8,5 %).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: One-2-One: debiut na GPW w trzeciej dekadzie sierpnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl