SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ONZ pyta rząd o lokalne radia

Przedstawiciel Komisji Praw Człowieka ONZ ...

Przedstawiciel Komisji Praw Człowieka ONZ zwrócił się do rządu polskiego o wyjaśnienia w sprawie zarzutów łamania przez KRRiT prawa do wolności opinii i wypowiedzi. Chodzi o nie przedłużenie koncesji dwóm lokalnym stacjom radiowym: Radiu Blue z Krakowa i Twojemu Radiu Wałbrzych.

Polska Agencja Prasowa dotarła do pisma specjalnego sprawozdawcy do spraw promocji i ochrony prawa do swobody opinii i wypowiedzi, Abida Hussaina, do ambasadora Polski przy biurze ONZ w Genewie, w której zawarta jest m.in. prośba do rządu polskiego, aby "podjął kroki, które mogłyby być przydatne dla dochodzenia, oskarżenia i nałożenia odpowiednich sankcji wobec osób winnych tych naruszeń prawa".

"Chciałbym zwrócić się również do rządu Waszej Ekscelencji o podjęcie odpowiednich środków dla zapewnienia przestrzegania prawa do swobody opinii i wypowiedzi w związku z wyżej wspomnianymi standardami międzynarodowymi" - napisał przedstawiciel komisji praw człowieka ONZ.

Jego pismo trafiło do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort z kolei zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odpowiedź do 25 października na pytania specjalnego sprawozdawcy.

- Potwierdzam, że takie pismo wpłynęło do przewodniczącego KRRiT. Przewodniczący przekazał je pozostałym członkom Rady i na pewno we wskazanym czasie udzieli odpowiedzi - powiedziała rzeczniczka przewodniczącego Rady, Juliusza Brauna, Joanna Stempień.

Przedstawiciela Komisji ONZ zaniepokoił fakt nie przedłużenia koncesji dwóm lokalnym stacjom: Radiu Blue z Krakowa i Twojemu Radiu Wałbrzych. Decyzje te, uznawane za nieuzasadnione, spotkały się z powszechną krytyką.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ONZ pyta rząd o lokalne radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl