SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator Orange ukarany

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na PTK Centertel 5 mln zł kary.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ukarał PTK Centertel, operatora sieci Orange, karą w wysokości 5 mln zł za udzielanie niespójnych i nieprawdziwych informacji niezbędnych do prowadzenia analiz rynkowych - poinformował UKE w komunikacie.

„W trakcie prowadzonych analiz i wyznaczania przedsiębiorców o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie roamingu międzynarodowego w sieciach ruchomych Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. udzieliła Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej niespójnych i nieprawdziwych informacji. Dlatego w dniu 29 czerwca 2006 r. Prezes UKE Pani Anna Streżyńska zdecydowała o nałożeniu na PTK Centertel kary pieniężnej w wysokości 5 mln zł. Wymierzona kara będzie stanowiła dochód budżetu państwa” – czytamy w komunikacie UKE.

„Kara ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której dane dostarczane przez PTK Centertel Prezesowi UKE (...) będą zweryfikowane, prawdziwe, pełne i spójne. Nałożona kara ma również w przyszłości zapobiec działaniom spółki, które mogłyby doprowadzić do dalszego hamowania analiz rynkowych, a tym samym utrudniać rozwój konkurencji i zapewnienie użytkownikom maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności, ceny i jakości usług telekomunikacyjnych” – czytamy dalej.

Na koniec grudnia ubiegłego roku Centertel, który jest spółką zależną TP SA, miał 9,91 miliona klientów.

W 2005 roku zysk netto grupy Telekomunikacji Polskiej z telefonii komórkowej wyniósł 1,04 mld zł, przy przychodach w wysokości 6,42 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator Orange ukarany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl