SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ozone chce być w pierwszej 10-tce na rynku leków OTC

Spółka farmaceutyczna Ozone Laboratories chce znaleźć się w pierwszej dziesiątce firm na rynku leków bez recepty (OTC) w Polsce do końca 2007 roku.

Cel ten zamierza osiągnąć poprzez zwiększenie obrotów do 35 mln euro w przyszłym roku, zapowiedział w piątek Adrian Lakatos, dyrektor na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią Ozone Laboratories.

Ozone Laboratories sfinalizował umowę z Bristol-Myers Squibb w zakresie dystrybucji leków stosowanych w opiece podstawowej i leków wydawanych bez recepty (OTC), dzięki której będzie dystrybuował w Polsce takie marki Bristol-Myers Sguibb, jak Fervex, Upsarin i Efferalgan.

„Umowa z Bristol-Myers Squibb pozwoli nam znaleźć się w pierwszej 10-tce firm na rynku leków z segmentu OTC i zwiększyć obroty do 35 mln euro na koniec 2007 roku. W kolejnych latach spodziewamy się dalszego wzrostu obrotów” – powiedział Lakatos podczas konferencji prasowej.

Dodał, że poziom obrotów trzech marek, które od połowy października będzie dystrybuował Ozone Laboratories to 15 mln USD rocznie na polskim rynku.

W 2005 roku wartość obrotów Ozone Laboratories Polska wyniosła 430 tys. euro. Plan na ten rok zakłada osiągnięcie 5,5 mld euro obrotów, a w 2007 roku 35 mln euro.

Spółka zamierza zatrudnić 200 nowych pracowników do końca 2007 roku, zwiększając zatrudnienie do 242 osób. Z Bristol-Myers Squibb przejdzie do Ozone Laboratories 15 przedstawicieli handlowych, pozostali będą rekrutowani z rynku.

Grupa Ozone Laboratories rozpoczęła działalność w 2002 roku. Zajmuje się sprzedażą leków generycznych i leków z segmentu OTC, zleca także produkcję leków pod własną marką m.in. w USA, Indiach, Czechach, ale nie opracowuje własnych produktów. W Polsce produkcję na rzecz Ozone Laboratories prowadzą trzy zakłady - Medana Pharma z Grupy Polpharmy, spółka zależna Polfy Warszawa oraz Pharma Innovations.

Firma obecna jest w Bułgarii, Rumunii, a od 2005 roku w Polsce, na Węgrzech i Słowacji. W tym roku Ozone rozpoczął działalność w Czechach i Grecji, zamierza także wejść na rynek w Turcji, Rosji i na Ukrainę.

Jak poinformował Lakatos, Grupa Ozone Laboratories osiąga dodatnie wyniki finansowe. W Polsce osiągnięcie zysku brutto będzie możliwe w przyszłym roku.

Obroty Ozone Laboratories Group wyniosły 26,1 mln euro w 2005 roku. Prognoza na ten rok zakłada zwiększenie obrotów do 44 mln euro. Na koniec sierpnia tego roku grupa zatrudniała 339 osób i planuje zwiększyć liczbę pracowników do 365 osób na koniec 2006 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ozone chce być w pierwszej 10-tce na rynku leków OTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl