SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pekao liczy na 1 mln klientów Pekao 24

Bank Pekao SA spodziewa się, że do końca tego roku liczba klientów korzystających z serwisu elektronicznego Pekao 24 zwiększy się do co najmniej 1 mln z 830 tys. osób obecnie.

W końcu czerwca bank przedstawi nową strategię dla sektora detalicznego, poinformowali w piątek przedstawiciele Pekao SA.

Bank poinformował o rozszerzeniu funkcjonalności serwisu elektronicznego Pekao 24 i wprowadzeniu nowości w dziedzinie bezpieczeństwa.

Na koniec marca z serwisu Pekao 24 korzystało 755,79 tys. osób, co stanowiło 32% wszystkich klientów detalicznych. Obecnie z serwisu korzysta 830 tys. osób, spośród 2,1 mln klientów posiadających taką możliwość. Na koniec roku ta liczba ma sięgnąć co najmniej 1 mln osób.

"Jest wielce prawdopodobne, że przekroczymy ten poziom na koniec roku. Tendencja jest rosnąca" - powiedział Marcin Bednarski, dyrektor dep. planowania i controllingu Pekao SA podczas spotkania z dziennikarzami.

Serwis umożliwia już m.in. składanie wniosków o karty kredytowe i pożyczkę ekspresową, automatyczną spłatę zadłużenia na karcie kredytowej, zakup i zbywanie oraz konwersję jednostek funduszy inwestycyjnych Pioneer, pobieranie elektronicznej wersji wyciągów.

Jak powiedzieli przedstawiciele banku, najliczniejszą grupę (37%) użytkowników Pekao 24 stanowią osoby w wieku 30-39 lat, a aż 17% to osoby powyżej 50-go roku życia.

Od 1 lipca za pomocą sms będzie dostępna usługa wyszukiwania 3 najbliższych bankomatów, z których wypłaty nie są obciążone prowizją, a za kilka dni dostępna będzie usługa uzyskania w wersji elektronicznej historii rachunku bieżącego, depozytowego, rachunku karty płatniczej.

Na przełomie III i IV kwartału bank wprowadzi aplikację maklerską, zaś do końca roku pojawi się usługa zakupów przez internet bezpośrednio z rachunku bankowego oraz usługa prowadzenia prywatnej korespondencji po zalogowaniu do usługi Pekao 24.

Bank uruchomił już 15 infokiosków z pełnym dostępem do funkcji oferowanych w serwisie. Docelowo takie urządzenia mają znaleźć się w każdej placówce banku.

Wszystkie nowe usługi są częścią szerszej strategii rozwoju usług elektronicznych w ramach segmentu detalicznego. Jak poinformował rzecznik banku, Robert Moreń najprawdopodobniej 28 czerwca bank przedstawi nową strategię dla pionu detalicznego.

Na koniec 2006 roku Pekao SA dysponował siecią łącznie 2.855 bankomatów własnych, Banku BPH i Euronetu. Obecnie ich liczba wynosi 3.048. Bank posiada 778 placówek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pekao liczy na 1 mln klientów Pekao 24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl