SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PGE liczy na debiut na GPW w IV kw., rozmawiała z 20 dużymiinwestorami finansowymi

PGE Polska Grupa Energetyczna liczy, że do debiutu firmy nagiełdzie dojdzie w IV kwartale, o ile pozwolą na to warunkipanujące na rynku kapitałowym, poinformował wiceprezes WojciechTopolnicki.

Spółka jest przygotowana do debiutu i przeprowadziła już wstępnerozmowy z około 20 dużymi inwestorami z Europy i Bliskiego Wschodu,którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w ofercie publicznej.

"Jesteśmy po wstępnych rozmowach z grupą około 20 dużychinwestorów, nie prowadzonych jeszcze w reżimie IPO. 'Feedback' jestoptymistyczny, co pozwala sądzić, że istnieje prawdopodobieństwodebiutu w czwartym kwartale " - powiedział ISB Topolnicki. Dodał,że PGE prowadziła te wstępne rozmowy w Katarze, Kuwejcie,Emiratach, Frankfurcie i Londynie.

Topolnicki poinformował, że spółka jest gotowa do debiutu, któryjest obecnie planowany na czwarty kwartał. Zastrzegł jednak, żetermin będzie uzależniony od sytuacji na rynku kapitałowym.

Wiceprezes PGE podkreślił, że w tej chwili przewidywane jesttylko podwyższenie kapitału zakładowego do 15%, a po tej emisji iobjęciu tzw. akcji pracowniczych PGE w rękach Skarbu Państwapozostanie ok. 80% walorów spółki.

Ostatnio przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP)informowali, że wartość oferty spółki może wynieść ok. 4 mld zł, adebiut jest planowany na listopad tego roku.

Wcześniej debiut PGE był planowany na koniec kwietnia br.,jednak wycofano się z tego zamiaru z powodu złej sytuacji narynkach finansowych.

  • Więcej informacji:
  • PGE
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE liczy na debiut na GPW w IV kw., rozmawiała z 20 dużymiinwestorami finansowymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl