SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGE liczy na debiut na GPW w IV kw., rozmawiała z 20 dużymi inwestorami finansowymi

PGE Polska Grupa Energetyczna liczy, że do debiutu firmy na giełdzie dojdzie w IV kwartale, o ile pozwolą na to warunki panujące na rynku kapitałowym, poinformował wiceprezes Wojciech Topolnicki.

Spółka jest przygotowana do debiutu i przeprowadziła już wstępne rozmowy z około 20 dużymi inwestorami z Europy i Bliskiego Wschodu, którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w ofercie publicznej.

"Jesteśmy po wstępnych rozmowach z grupą około 20 dużych inwestorów, nie prowadzonych jeszcze w reżimie IPO. 'Feedback' jest optymistyczny, co pozwala sądzić, że istnieje prawdopodobieństwo debiutu w czwartym kwartale " - powiedział ISB Topolnicki. Dodał, że PGE prowadziła te wstępne rozmowy w Katarze, Kuwejcie, Emiratach, Frankfurcie i Londynie.

Topolnicki poinformował, że spółka jest gotowa do debiutu, który jest obecnie planowany na czwarty kwartał. Zastrzegł jednak, że termin będzie uzależniony od sytuacji na rynku kapitałowym.

Wiceprezes PGE podkreślił, że w tej chwili przewidywane jest tylko podwyższenie kapitału zakładowego do 15%, a po tej emisji i objęciu tzw. akcji pracowniczych PGE w rękach Skarbu Państwa pozostanie ok. 80% walorów spółki.

Ostatnio przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) informowali, że wartość oferty spółki może wynieść ok. 4 mld zł, a debiut jest planowany na listopad tego roku.

Wcześniej debiut PGE był planowany na koniec kwietnia br., jednak wycofano się z tego zamiaru z powodu złej sytuacji na rynkach finansowych.

  • Więcej informacji:
  • PGE
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE liczy na debiut na GPW w IV kw., rozmawiała z 20 dużymi inwestorami finansowymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl