SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Picasa w wersji polskiej

Google udostępniło polską wersję Picasy, darmowego oprogramowania do obróbki i przechowywania zdjęć, dzięki któremu można segregować, poprawiać i udostępniać innym swoje cyfrowe zdjęcia.

Picasa to pierwszy program wprowadzony w polskiej wersji językowej od czasu otwarcia biura Google w Polsce. 

- W Google staramy się starannie dopasować produkty do potrzeb użytkowników w każdym kraju - mówi Artur Waliszewski, Country Manager Google Polska. Co roku na świecie sprzedaje się miliony cyfrowych aparatów fotograficznych, jednak dla wielu osób przechowywanie i udostępnianiem zdjęć jest wciąż kłopotliwe. Z Picasą to łatwe i proste. Stanowi odzwierciedlenie misji Google – rozwijać innowacyjne technologie, by ułatwić dostęp do jak najszerszej informacji, na wiele sposobów, dla jak największej liczby ludzi. – dodaje Waliszewski.

Polska wersja Picasy pozwala użytkownikom:
- Łatwo edytować zdjęcia – można je poprawiać różnorodnymi narzędziami - 12–oma filtrami efektów fotograficznych, opcjami koloru i oświetlenia, usuwaniem efektu czerwonych oczu, kadrowaniem i wyrównywaniem.

- Efektywnie nimi zarządzać – Picasa automatycznie odnajduje zagubione zdjęcia poprzez wyszukiwanie ich na dysku komputera, porządkuje je według dat, dodawanie opisów, pozwala szybko i łatwo wyszukiwać zdjęcia w komputerze, segregować je przypisując im etykiety i gwiazdki, zmieniać kolejność obrazów i czyścić przeładowane katalogi.

- Magazynować zdjęcia – Picasa archiwizuje zdjęcia na dyskach CD lub DVD, zapisuje zdjęcia na dysku zewnętrznym, tworzy płyty-prezenty z dostosowanymi do różnych preferencji pokazami slajdów, pozwala na drukowanie okładek do płyt.

- Przygotowywać wydruki zdjęć – można wydrukować standardowe odbitki w domu, umieścić wiele zdjęć na stronie lub można wysłać zdjęcia za pomocą internetu do laboratorium fotograficznego.

- Dzielenie się zdjęciami – można wysłać do 10MB zdjęć przez swoje konto pocztowe Gmail lub wrzucić, za pomocą jednego tylko kliknięcia, zdjęcia na swój blog w Bloggerze. Picasa współpracuje również z innymi popularnymi programami pocztowymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Picasa w wersji polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl