SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKN Orlen rozważy dokupienie stacji w Niemczech

PKN Orlen może pozostać na detalicznym rynku w Niemczech i nawet dokupić dodatkowe stacje, jeśli utrzyma się pozytywny trend w wynikach, obserwowany w I poł. br.

Wynika z piątkowych wypowiedzi Wojciecha Heydela, wiceprezesa ds. sprzedaży koncernu.

„Sytuacja wskazuje na to, że pierwsze półrocze zakończymy pierwszy raz w historii Orlen Deutschland wynikiem pozytywnym” – powiedział Heydel dziennikarzom w kuluarach konferencji z okazji 10-lecia Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Dodał, że w związku z tym na razie jest odkładana dotycząca wyjścia z niemieckiego rynku.

„Jeśli pozytywny trend wyników będzie się utrzymywał, nie będzie konieczności wyjścia z Niemiec” – powiedział Heydel.

Wiceprezes poinformował, że PKN Orlen sprawdza możliwość dokupienia kolejnych stacji. „Jeśli zrealizujemy taką transakcję, poinformujemy o tym” – zapewnił.

PKN Orlen cały czas realizuje program zakładający zamknięcie nierentownych stacji i obniżkę kosztów.

„Program realizujemy zgodnie z planem. Kilkadziesiąt stacji zostało już zamkniętych” – powiedział Heydel.

W końcu ub. roku Heydel zapowiadał, że płocki koncern chce przejąć na rynku niemieckim ok. 250 stacji do końca 2009 roku i osiągnąć 10% udziału w rynku detalicznych w północnych Niemczech.

Orlen Deutschland posiada w Niemczech 480 stacji, z czego 116 pod marką Orlenu i 364 pod marką Star, co daje 3% udziału w skali całego kraju.

Przyjęta w 2005 roku strategia PKN Orlen na lata 2005-2009 zakłada osiągnięcie masy krytycznej i poprawy efektywności tej inwestycji przed końcem 2007 roku. W wypadku, gdy strategia wzrostu okaże się niewykonalna, Orlen planuje sprzedaż niemieckiej spółki. Już we wrześniu ub. roku przedstawiciele koncernu mówili, że możliwe będzie rozbudowanie Orlen Deutschland po to, by sprzedać tę spółkę z zyskiem w późniejszym terminie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen rozważy dokupienie stacji w Niemczech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl