SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

PKP Cargo odwoła się w tym tygodniu od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który nałożył na spółkę karę w wysokości 60,3 mln zł, poinformował w wywiadzie dla agencji ISB prezes Wojciech Balczun.

PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

"Absolutnie nie zgadzamy się z decyzją UOKiK. Mamy szereg argumentów i będziemy się odwoływali" - powiedział ISB Balczun, dodając że spółka liczy na uwzględnienie swoich racji.

Balczun podkreślił, że choć decyzja UOKiK nakłada na spółkę karę w wysokości ponad 60 mln zł, to nie ma ona w tym zakresie rygoru natychmiastowej wykonalności i spółka nie musi jej płacić w czasie, kiedy toczy się procedura odwoławcza.

Prezes poinformował, że UOKiK dopiero teraz wydał swoją decyzję, dotyczącą sprawy z 2006 roku. "Wierzymy, że nasze argumenty zostaną uznane i nie będzie tak dotkliwych sankcji, zwłaszcza że PKP Cargo dokonuje gruntownej zmiany filozofii funkcjonowania na rynku" - dodał.

Według Balczuna, informacje z rynku wskazują na to, że nie jest on zagrożony pozycją PKP Cargo, tym bardziej, że udział spółki w rynku spada. "Można wręcz twierdzić, że obecnie nie jesteśmy dominantem na rynku, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę pierwsze półrocze 2009 roku" - podsumował, dodając, że nasz rynek należy do najbardziej zliberalizowanych w Europie i nie ma na nim barier prawnych, o czym świadczą transakcje przejęcia CTL i PCC Rail.`

Na koniec I kwartału br. udział w rynku innych przewoźników kolejowych w masie ładunków sięgał już 60%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl