SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

PKP Cargo odwoła się w tym tygodniu od decyzji Urzędu OchronyKonkurencji i Konsumentów (UOKiK), który nałożył na spółkę karę wwysokości 60,3 mln zł, poinformował w wywiadzie dla agencji ISBprezes Wojciech Balczun.

PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

"Absolutnie nie zgadzamy się z decyzją UOKiK. Mamy szeregargumentów i będziemy się odwoływali" - powiedział ISB Balczun,dodając że spółka liczy na uwzględnienie swoich racji.

Balczun podkreślił, że choć decyzja UOKiK nakłada na spółkę karęw wysokości ponad 60 mln zł, to nie ma ona w tym zakresie rygorunatychmiastowej wykonalności i spółka nie musi jej płacić w czasie,kiedy toczy się procedura odwoławcza.

Prezes poinformował, że UOKiK dopiero teraz wydał swoją decyzję,dotyczącą sprawy z 2006 roku. "Wierzymy, że nasze argumenty zostanąuznane i nie będzie tak dotkliwych sankcji, zwłaszcza że PKP Cargodokonuje gruntownej zmiany filozofii funkcjonowania na rynku" -dodał.

Według Balczuna, informacje z rynku wskazują na to, że nie jeston zagrożony pozycją PKP Cargo, tym bardziej, że udział spółki wrynku spada. "Można wręcz twierdzić, że obecnie nie jesteśmydominantem na rynku, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę pierwszepółrocze 2009 roku" - podsumował, dodając, że nasz rynek należy donajbardziej zliberalizowanych w Europie i nie ma na nim barierprawnych, o czym świadczą transakcje przejęcia CTL i PCC Rail.`

Na koniec I kwartału br. udział w rynku innych przewoźnikówkolejowych w masie ładunków sięgał już 60%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Cargo odwoła się od decyzji UOKiK ws. ponad 60 mln zł kary

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl