SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKPP Lewiatan: projekty z paktu stabilizacyjnego budzą niepokój przedsiębiorców

Niektóre pomysły, dotyczące głównie większej kontroli państwa nad gospodarką albo wyższych wydatków socjalnych bez wykazywania nowych źródeł finansowania, budzą poważny niepokój przedsiębiorców.

Wynika z komunikatu Państwowej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan.

„Większość propozycji przedstawionych w pakcie jest nowa i zarysowana zbyt ogólnie. Wśród nich jest jednak wiele pomysłów, których motywem przewodnim jest albo większa kontrola państwa nad gospodarką, albo wyższe wydatki socjalne bez wskazywania nowych źródeł ich finansowania. Budzą one poważny niepokój przedsiębiorców” – napisano w komunikacie.

Wśród projektów, które mogą budzić niepokój przedsiębiorców, jest, zdaniem Lewiatana, ustawa o nadzorze finansowym, o NBP, a także kolejne pomysły na „rozdawnictwo publicznych pieniędzy”.

Zdaniem Lewiatana, pomysł autorstwa Samoobrony nowelizacji ustawy o NBP oznacza zamach na niezależność banku centralnego i grozi załamaniem polskiej waluty.

„Pomysł naszym zdaniem grozi problemami, od których odzwyczailiśmy się w ostatnich 10 latach – inflacją, brakiem stabilności makroekonomicznej oraz odpływem inwestorów zagranicznych” – czytamy w komunikacie.

Lewiatan ocenia, że również zapowiadany urzad nadzoru finansowego może stać się niebezpiecznym narzędziem politycznej kontroli nad rynkiem finansowym.

Jednocześnie komunikat głosi, że są w pakcie idee godne poparcia, ale napisane są zbyt ogólnikowo.

„Są w pakcie idee godne poparcia, ale odniesienie do nich jest niemożliwe ze względu na ich ogólnikowy charakter” – napisano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKPP Lewiatan: projekty z paktu stabilizacyjnego budzą niepokój przedsiębiorców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl