SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator Plusa wchłonął Aero2, bez zmian dla klientów internetu i wRodzinie

Polkomtel, operator sieci telekomunikacyjnej Plus, zakończył proces połączenia ze spółką Aero2, której był jedynym udziałowcem. Telekom zapewnia, że nie wiąże się to z żadnymi zmianami dla użytkowników usługi internetowej Aero2 i telefonii wRodzinie.

Article

Wchłonięcie Aero2 przez Polkomtel zostało zapowiedziane we wrześniu br. Wszystkie procedury już zrealizowano, w efekcie Polkomtel jest obecnie operatorem usług świadczonych dotychczas przez Aero2.

Polkomtel podkreśla, że nadal na dotychczasowych zasadach oferuje udostępniany przez Aero2 darmowy internet mobilny oraz płatne pakiety internetowe. Telekom przejął też zarządzanie telefonią wRodzinie: klienci nadal mogą z niej korzystać na dotychczasowych warunkach, m.in. aktywować pakiety promocyjne.

Użytkownicy internetu od Aero2 i telefonii wRodzinie nie muszą podejmować żadnych działań w związku ze zmianą operatora usług. Klienci Aero2 zostaną też poinformowani o powyższych zmianach bezpośrednio w odrębnej korespondencji.

Marki Aero2 i wRodzinie będą funkcjonować dalej.

Firma Aero2 działała od 2008 roku, od początku należała do holdingu Zygmunt Solorza. W 2011 roku, po wygranym przetargu, zaczęła świadczyć usługę Bezpłatny Dostęp do Internetu, pięć lat później wprowadziła usługę aero mobile z internetem i telefonią mobilną w systemie prepaid.

Ostatnio w zarządzie Aero2 byli Piotr Janik (jednocześnie członek zarządu spółek Sferia i Premium Mobile należących do Grupy Cyfrowy Polsat), Anna Pytlak (jednocześnie prezes Sferii) i Dariusz Trzeciak (członek zarządu Sferii i rady nadzorczej Muzo.fm).

W trzecim kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat (od września br. działająca pod marką Grupa Polsat Plus) osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury za 7,07 mld zł zanotowała 3,15 mld zł zysku netto. Na koniec września firma miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach.

Na konferencji prasowej na początku listopada menedżerowie Grupy Cyfrowy Polsat poinformowali, że niebawem firma ogłosi nową strategię rozwoju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator Plusa wchłonął Aero2, bez zmian dla klientów internetu i wRodzinie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl