SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

PO i Ruch Palikota zyskują poparcie, traci PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca, PO uzyskałaby 29 proc. głosów, a PiS - 22 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na Ruch Palikota chciało głosować 12 proc. badanych, na SLD - 9 proc., a na PSL - 5 proc.

PO i Ruch Palikota zyskują poparcie, traci PiS

Poniżej 5 proc. progu wyborczego znalazły się: Solidarna Polska (2 proc.), Polska Jest Najważniejsza (1 proc.), Nowa Prawica (1 proc.). Niemal co piąta osoba (18 proc.), gotowa wziąć udział w wyborach, nie wie, jakie ugrupowanie by poparła.

W porównaniu z lutym praktycznie nie zmieniło się poparcie dla Platformy Obywatelskiej (wzrost o 1 punkt procentowy), jednocześnie spadł odsetek osób gotowych oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość (o 4 punkty procentowe).

Na Ruch Palikota zagłosowałoby w marcu o 2 punkty procentowe więcej badanych niż w poprzednim miesiącu; wyniki SLD i PSL nie zmieniły się.

W marcu zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało 32 proc. ankietowanych; 27 proc. - raczej zdecydowałoby się głosować. 22 proc. badanych oświadczyło, że na pewno nie poszłoby na wybory; 13 proc. odpowiedziało, że "raczej nie". 6 proc. badanych nie wie, czy wzięłoby udział w wyborach.

Jak poinformował TNS OBOP, jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy wiedzą, na jaką partię by zagłosowali, PO uzyskałaby 36 proc. głosów, PiS - 27 proc., Ruch Palikota - 15 proc., SLD - 10 proc., a PSL - 6 proc.

Sondaż TNS OBOP został zrealizowany w dniach 1-4 marca na reprezentatywnej, losowej 980-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 583 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Maksymalny błąd statystyczny w tym przypadku wynosi +/- 4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PO i Ruch Palikota zyskują poparcie, traci PiS

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Taj kiedy się doczekamy 120 % poparcia dla PO ?
Nawet jeśli by sprzedali cała Polskę ( już prawie im się udało ) to i tak będzie w sondażach królować !
8 8
odpowiedź
User
Wyborca
Zobaczymy na ile sprawdzą się te wasze sondaże na wyborach! Wsród moich znajomych PO ma zerowe poparcie!
8 8
odpowiedź
User
anty
SNT POBO: PO-121% PIS-17% RP-16,999% SLD-16,998% PSL-5,05%
TO JEST SONDAŻ,A NIE WASZE KŁAMSTWA NA TEMAT PARTI MĄDRYCH,ŁADNYCH,MIŁYCH,TOLERANCYJNYCH PARTYJNIAKÓW!!!
8 8
odpowiedź
User
Ann Elliot
Ten sondaz to chyba byl robiony w budynku partii PO. bo jakos dziwny mi sie wydaje wzrost poparcia po tych wszytkich skandalahc: ACTA, refundacja lekow, pani minister sportu...
8 9
odpowiedź