SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polkomtel ma już 13 mln kart SIM, testuje HSDPA 7,2

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela potwierdza, że są zakusy na jego stanowisko.

Sami Swoi to marka, która przeszła dużą transformację wizerunkową. Dziś jest to marka, która ma ustabilizowaną grupę klientów - powiedział prezes Polkomtela Jarosław Bauc w wywiadzie dla Dziennika.

To prawda, że jest ona najmniejsza na rynku, ale stabilna i bardzo rentowna. Dlatego nie widzę potrzeby, by coś na siłę tu zmieniać (&), choć jestem świadomy, że nie jest to marka, która zawojuje rynek - dodał Bauc.

Bauc dodał, że Polkomtel już teraz ma 13 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, a 14 mln na koniec roku jest jak najbardziej możliwe.

Na pewno nie skrzywdzimy naszych klientów i zrobimy to szybko - odpowiedział Bauc na pytanie, czy przed wakacjami, wzorem Play, Plus obniży ceny roamingu.

Bauc podał, że z iPlusa korzysta już ponad 200 tys. osób, co miesiąc przybywa kolejne 10 tys. W kilku lokalizacjach można już ściągać dane z prędkością 3,6 Mb/s, a trwają już testy 7,2 Mb/s. Wcześniej prezes informował, że 3,6 Mb/s będzie na wszystkich stacjach 3G do końca wakacji, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Bauc powiedział, że w tej chwili w Polsce nie ma ani technologii, której można by użyć do serwowania mobilnej telewizji, ani specjalnych treści, które można by w niej puszczać. Nie wykluczył jakiś przejęć, np. spółek multimedialnych, które wzbogaciłyby ofertę jego firmy.

Prezes Polkomtela zapowiedział także, że jego firma zaskoczy wkrótce rynek ofertą produktową, tak jak zaskoczyła kampanią wizerunkową.

Bauc o zakusach na swoje stanowisko
Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, potwierdza w wywiadzie dla Dziennika, że są zakusy na jego stanowisko. Choć zgadza się, że skład zarządu zależy od woli właścicieli, to jednak dziwi się, że do zmian ma dojść akurat w tym momencie, kiedy to firma ma najlepsze wyniki w swojej historii i realizuje kilka ważnych dla przyszłości projektów.

Na pewno jednak takie informacje nie mogą wpływać motywująco ani na kadrę zarządzającą, ani na pracowników, bo jest to odbierane jako kara za sukces. (&) To jest na pewno demotywujące - powiedział Bauc.

Bauc nie myśli na razie o złożeniu rezygnacji, a o potencjalnych kandydatach dowiaduje się z prasy, bo nikt z rady nadzorczej mu ich nie przedstawiał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel ma już 13 mln kart SIM, testuje HSDPA 7,2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl