SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat oskarża TVN o kradzież materiału

Zaostrza się konflikt między telewizją TVN a Polsatem.

Jak dowiedział się wortal Wirtualnemedia.pl, w ubiegły czwartek Tomasz Lis, członek zarządu TV Polsat ds. programowych, wystosował list do Piotra Waltera, prezesa TVN. Prosi w nim o wyjaśnienie, dlaczego telewizja TVN 26 maja 2005 roku w głównym wydaniu "Faktów" wykorzystała - bez zgody Polsatu - wywiad Mateusza Borka (dziennikarza tej stacji) z Jerzym Dudkiem przeprowadzony tuż po finale Ligi Mistrzów 25 maja br.

- Czekam na wyjaśnienia Prezesa Waltera, ale wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z ewidentną kradzieżą zdjęć należących do Polsatu - powiedział wortalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Lis.

- TVN chce sprawić wrażenie, że bardzo dba o profesjonalizm swoich działań. Powinno więc TVN zależeć na wyjaśnieniu tego nagannego incydentu - dodał Lis.

A dlaczego dopiero teraz Tomasz Lis zdecydował się wysłać list do TVN?

- Okazuje się, że dziennikarze naszego działu sportowego wiedzieli o tym wcześniej, ale zareagowali dopiero teraz, gdy zobaczyli jak wielką aferę próbuje zrobić TVN z jednego naszego błędu dziennikarskiego. Przyznaję zresztą, że błąd jest zupełnie niepotrzebny. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby pokonać "Fakty" zwykłymi sposobami, nie trzeba chodzić na skróty - powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Lis.

Według Lisa, wywiad Borka pojawił się również - bez zgody Polsatu - w "Panoramie", ale sprawa została szybko i polubownie wyjaśniona.

Wczoraj nie udało się nam uzyskać komentarza Adama Pieczyńskiego, redaktora naczelnego "Faktów".

- Jeżeli członek zarządu telewizji Polsat, Tomasz Lis, odpowiedzialny w tamtej stacji za programy informacyjne i publicystykę, wysyła taki list niemal trzy miesiące po sprawie i nadaje tak wielką rangę tak błahej sprawie, to w gruncie rzeczy świadczy to tylko o jego małostkowości  i wrodzonej złośliwości. Takie sprawy między ludźmi kulturalnymi załatwia się inaczej, a nie poważnie wyglądającymi pismami, które są tylko stratą papieru - powiedział Wirtualnemedia.pl Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy TVN.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu podobnej treści list wystosował do zarządu Polsatu prezes Zarządu TVN 24 i redaktor naczelny "Faktów" Adam Pieczyński.

W liście tym Pieczyński zażądał od Polsatu wyjaśnień w sprawie wyemitowania w "Wydarzeniach" na początku lipca materiału o opuszczeniu przez Włodzimierza Cimoszewicza przesłuchania przed komisją ds. Orlenu. Zdaniem TVN, "Wydarzenia" wykorzystały materiał filmowy wyemitowany wcześniej w TVN 24, choć nie miały na to zgody.

Sprawa ciągle jest w toku i obecnie trwa wymiana pism między zarządami obu stacji. TVN nie wyklucza procesu karnego przeciwko autorom i osobom odpowiedzialnym za emisję materiału.

A jaka jest Państwa opinia?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat oskarża TVN o kradzież materiału

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl