SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski sąd potwierdził możliwość egzekucji majątku Elektrimu

Polski sąd stwierdził wykonalność wyroku sądu angielskiego umożliwiając tym samym egzekucję majątku Elektrimu.

Poinformowali obligatariusze tej spółki w komunikacie we wtorek wieczorem. Jeszcze w poniedziałek Elektrim informował, że Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie zakazujące egzekucji jego majątku.

„Dziś powiernik obligacji The Law Debenture Trust Corporation uzyskał kolejny wyrok przeciwko Elektrim SA, gdy sąd polski stwierdził wykonalność wyroku sądu angielskiego, umożliwiając w ten sposób egzekucję z majątku spółki” – głosi komunikat obligatariuszy.

„Nie pozostawia to żadnych wątpliwości, że Elektrim SA będzie musiał się wywiązać ze swoich zobowiązań w stosunku do obligatariuszy. Jednocześnie w tym świetle całkowicie niezrozumiała jest piątkowa decyzja sądu upadłościowego o tymczasowym zabezpieczeniu poprzez zakazanie prowadzenia postępowań egzekucyjnych wobec Elektrimu SA do chwili rozstrzygnięcia o upadłości Elektrimu” – powiedział Mirosław Obarski, rzecznik obligatariuszy Elektrimu, cytowany w komunikacie.

Obligatariusze uważają, że Elektrim jest im winny ponad 500 mln euro (kwota obejmuje kapitał podstawowy 444 mln euro plus odsetki). Ich zdaniem, obligacje Elektrimu stały się wymagalne w styczniu 2005 roku.

W maju, na wniosek przedstawiciela obligatariuszy, komornik wszczął postępowanie egzekucyjne wobec Elektrimu i zajął należące do konglomeratu udziały w spółce Port Praski i akcje spółki Rafako. Później komornik sądowy zajął jeszcze należące do Elektrimu akcje spółek Elektrim Volt oraz Elektrim-Megadex.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski sąd potwierdził możliwość egzekucji majątku Elektrimu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl