SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio: nowy korespondent w Waszyngtonie i Londynie

Jacek Karnowski od września będzie korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie, gdzie zastąpi Marka Wałkuskiego, który z kolei będzie organizował nową placówkę w Londynie.

Zanim Karnowski przeniesie się do Waszyngtonu, przez pięć miesięcy będzie jednym z trzech wicedyrektorów Informacyjnej Agencji Radiowej - powiedział PAP szef IAR Maciej Łętowski.

Zmieni się też korespondent na Białorusi - placówkę w Mińsku obejmie Marcin Śmiałowski, który zastąpi tam Włodzimierza Paca, który pracował w Mińsku blisko 10 lat.

Uchwały w tej sprawie przyjął w środę zarząd Polskiego Radia.

Łętowski podkreślił, że nowością jest też kadencyjność korespondentów zagranicznych Polskiego Radia. "Zgodnie z regulaminem wyjeżdżają oni na czteroletnie kadencje, podczas gdy do tej pory korespondenci wyjeżdżali bezterminowo" - powiedział Łętowski.

Szef IAR podkreślił, że objęcie przez Karnowskiego stanowiska wiceszefa IAR służy jedynie jego zapoznaniu się z pracą agencyjną. "Chodzi o to, żeby on się lepiej przygotował do objęcia placówki w Waszyngtonie, poznał naszych klientów" - dodał.

Łętowski nie chciał odpowiedzieć czy Karnowski będzie jedynym jego nowym zastępcą. Dwaj pozostali, Mariusz Borkowski i Wincenty Pipka, według nieoficjalnych informacji znaleźli się bowiem na liście osób wytypowanych przez zarząd do zwolnienia w ramach restrukturyzacji.

Rzecznik Polskiego Radia Tadeusz Fredro-Boniecki powiedział PAP, że co do Mariusza Borkowskiego sprawa "jest w toku", ponieważ rzeczywiście był on zakwalifikowany do zwolnienia lecz interweniowały w jego sprawie związki zawodowe i jest to jeszcze przedmiotem negocjacji między zarządem radia a związkami.

"Natomiast pogłoski na temat zwolnienia pana Pipki są nieprawdziwe" - podkreślił Fredro-Boniecki.

Jacek Karnowski był ostatnio reporterem „Wiadomości” TVP1. W związku z odwołaniem Bronisława Wildsteina ze stanowiska prezesa TVP rezygnował jednak z tej funkcji, jak też z przygotowywanego wraz ze swoim bratem Michałem programu publicystycznego „KaDwa”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio: nowy korespondent w Waszyngtonie i Londynie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl