SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Porażka Nokii

Nokia musi zapłacić amerykańskiej firmie ponad 230 mln dolarów.

Sąd Federalny w Nowym Jorku potwierdził wyrok trybunału arbitrażowego działającego pod auspicjami Międzynarodowej Izby Gospodarczej w sprawie konfliktu Nokii i InterDigital. Amerykański sąd odrzucił wszelkie wnioski Nokii podważające wyrok z czerwca 2005 r. InterDigital Communications Corporation dostarcza i rozwija produkty służące do transmisji głosu i danych w sieciach 2G, 2.5G, 3G i 802. Nokia współpracuje z amerykańskim koncernem od lutego 1999 r. Wówczas zostało podpisane porozumienie dotyczące wykorzystania patentów InterDigital. Nokia zapłaciła wówczas 31.5 mln dolarów za produkty sprzedawane do końca 2001 r. Honoraria po 2001 r. mogły zostać ustalone na podstawie bezpośrednich negocjacji lub być zgodne z ustaleniami z głównym konkurentem. InterDigital podpisał taką umowę z Ericssonem i Sony Ericsson i poinformował Nokię o konieczności ponoszenia opłat. Nokia nie zgodziła się na taką interpretację i rozpoczęła w lipcu 2003 proces arbitrażowy dotyczący tego konfliktu - podał serwis gsmonline.

W czerwcu 2005 r. Trybunał Arbitrażowy ustalił wysokość honorariów dotyczących produktów sprzedawanych przez Nokię od stycznia 2002 r. do końca 2006 r. Nokia będzie musiała zapłacić 112 mln dolarów za produkty sprzedane do końca 2003 r. oraz od 120 do 140 mln dolarów za produkty, które były oraz będą sprzedane od 2004 do końca 2006 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Porażka Nokii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl