SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Porażka Telewizji Familijnej - TV Puls

Sąd zmniejszył zabezpieczenie roszczeń Familijnej wobec Prokomu

Sąd Okręgowy w Warszawie obniżył kwotę zabezpieczenia roszczeń Telewizji Familijnej SA wobec Prokom Investments z 420 mln zł do 35 mln zł - poinformował w czwartek członek zarządu Telewizji Familijnej, Piotr Ciompa.

"Rozprawa odbyła się na wniosek Prokomu, który wniósł o ograniczenie tego zabezpieczenia. Uzasadnił to tym, że komornik działający na zlecenie Telewizji Familijnej zabezpieczył łącznie, uwzględniając w tym parcelę w Wilanowie pod budowę Auchan, ponad 10-krotność kwoty roszczenia. Tak wysokie zabezpieczenie, zdaniem pełnomocnika Prokomu, poważnie utrudniło prowadzenie działalności gospodarczej" - podano w komunikacie

Sąd przychylił się do tej argumentacji i ograniczył zabezpieczenie do 300 tys. akcji Prokomu Software zdeponowanych przez Prokom Investments w Domu Inwestycyjnym BRE Banku.

Zarząd Telewizji Familijnej zaakceptował orzeczenie sądu i nie będzie odwoływał się od tej decyzji.

"Poprzednie orzeczenia sądu w tej sprawie zapadły 6Oczerwca - wydanie nakazu zapłaty, 25 lipca - pierwsze odrzucenie wniosku Prokomu o uchylenie zabezpieczenia i 19 września - drugie odrzucenie wniosku Prokomu o uchylenie zabezpieczenia" - napisano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Porażka Telewizji Familijnej - TV Puls

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl