SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Portfel zamówień DGA na 7 mln zł w IV kw.

Doradztwo Gospodarcze DGA planuje zrealizować w czwartym kwartale 7 mln zł przychodów, które przyczynią się do wykonania prognozy 3 mln zysku netto za 2006 rok.

Wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa DGA Andrzeja Głowackiego.

„Portfel zleceń na czwarty kwartał jest prawie pełen. Mamy umowy [przychody - przyp. ISB] na 7 mln zł”- powiedział Głowacki na spotkaniu z dziennikarzami we wtorek.

Dodał, że wypracowana na tych przychodach marża powinna być zbliżona do uzyskiwanych przez DGA 30%.

Na pytanie, czy zawarte kontrakty pozwolą zrealizować zakładany na 2006 rok zysk netto prezes powiedział: „Będziemy starali się, aby tak się stało”.

Prognoza na cały rok zakłada 3,0 mln zł zysku netto, 3,9 mln zł zysku brutto przy 30,0 mln zł przychodów.

Po III kw. 2006 roku spółka miała 1,88 mln zł zysku wobec 1,63 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 27,68 mln zł wobec 24,19 mln zł, podało DGA w raporcie kwartalnym we wtorek rano. W samym trzecim kwartale zysk netto spółki wyniósł 1,25 mln zł.

Głowacki poinformował we wtorek, że prawdopodobnie jeszcze w czwartym kwartale zostaną rozstrzygnięte dwa duże przetargi, w których spółka brała udział w ramach różnych konsorcjów i znajduje się na krótkich listach.

„Mamy najwyższą punktację w przetargu, w którym startujemy m.in. z Emaksem na system elektronicznej komunikacji administracji publicznej o wartości 20 mln zł” – powiedział.

Dodał, że drugi kontrakt o wartości kilku milionów złotych to projekt dotyczący systemu PESEL 2, w którym spółka bierze udział razem z firmą Software AG.

„Jeśli spółka będzie je realizować, przychody zasilą już jednak 2007 rok” – podkreśliła wiceprezes spółki Anna Szymańska.

Głowacki poinformował też we wtorek, że we współpracy z firmą Droege, DGA złożył ofertę i czeka na rozstrzygniecie w przetargu zorganizowanym prze fundusz Raiffeisena na badanie branży spożywczej.

„Chcemy wystartować też do trzech przetargów, razem z Droege, ogłoszonych przez BOT” - powiedział. Poinformował też, że w pierwszym przetargu zorganizowanym przez BOT DGA zajął drugie miejsce.

„Jesteśmy też na krótkich listach międzynarodowych, m.in. w Rumunii Macedonii Serbii i Chorwacji”- powiedział prezes.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portfel zamówień DGA na 7 mln zł w IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl