SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

POT: Oferta turystyczna Polski na rynku rosyjskim

Polska zaprezentuje w marcu w Moskwie swoją ofertę turystyczną, przedstawiając nasz kraj jako atrakcyjny region, bogaty kulturowo i przyrodniczo.

Informuje na stronach internetowych Polska Organizacja Turystyczna (POT).
 
Od 19 do 22 marca 2006 r. POT będzie promować Polskę na międzynarodowych targach turystycznych "Intour Market" w Moskwie. "Spotkajmy się w Polsce" - to hasło zachęcające turystów do odwiedzenia naszego kraju.
 
Oferta POT ma być skierowana m.in. do młodzieży rosyjskiej. Organizacja ma zachęcać do zwiedzania polskich miast, obiektów historycznych, muzeów, a także do korzystania z aktywnej turystyki - m.in. górskiej i nadmorskiej. Chce również promować turystykę uzdrowiskową. Na targach będą prezentowane m.in. takie regiony i miasta jak Małopolska, Mazury, Kraków, Gdańsk, Warszawa i Zakopane.
 
Z danych POT wynika, że Rosjanie wyjeżdżają obecnie głównie do Turcji, Chin, Egiptu i Finlandii. Polska zajmuje na tej liście piąte miejsce.
 
Jak podkreślili przedstawiciele organizacji, upodobania rosyjskich turystów w ciągu ostatnich 10 lat zmieniają się. Początkowo Rosjanie akceptowali tradycyjne zwiedzanie i wypoczynek. Teraz coraz częściej wybierają oferty luksusowe i niekonwencjonalne.
 
W opinii POT, szansą dla Polski jest wzmocnienie marketingu polskiej oferty turystycznej na rynku rosyjskim, dzięki m.in. działalności ośrodka POT w Moskwie.
 
Instytut Turystyki (IT) podał, że w 2004 r. do Polski przyjechało 1 mln 700 tys. Rosjan, w tym 700 tys. turystów. W 2003 r. było ich odpowiednio 1 mln 534 tys., w tym 790 tys. turystów. Z szacunkowych danych IT wynika, że w 2005 r. Polskę odwiedziło 4 mln 600 tys. mieszkańców Rosji, Białorusi i Ukrainy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: POT: Oferta turystyczna Polski na rynku rosyjskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl