SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powrót Misia Uszatka?

Do TVP wpłynął projekt wznowienia produkcji kultowego serialu dla dzieci "Miś Uszatek"

Studio Se-Ma-For wystąpiło do prezesa Telewizji Polskiej Roberta Kwiatkowskiego z projektem wznowienia produkcji kultowego serialu dla dzieci - "Misia Uszatka". Produkcja ta byłaby dla łódzkiej wytwórni szansą przetrwania.

"O tym, że Uszatek jest postacią kultową świadczą chociażby dowcipy na jego temat, np. w Internecie, z najbardziej znanym o tym, że kupił sobie nową wersalkę bo klapnięte łóżko ma" - powiedział szef Se-Ma-Fora, Zbigniew Żmudzki.

Studio zwróciło się do prezesa Telewizji Polskiej z projektem wznowienia serialu - "w ramach rozpaczliwego szukania możliwości przetrwania studia Se-Ma-For, a tym samym ratowania polskiego animowanego filmu lalkowego" - jak to określił Żmudzki.

Producenci z Se-Ma-Fora uważają, że ich propozycja wychodzi naprzeciw zaproponowanym przez rząd zmianom w ustawie o radiu i telewizji, wzmacniającym misyjną funkcję Telewizji Polskiej, w której zawiera się produkcja filmów animowanych dla dzieci.

"Spotkałem się z opinią, że Uszatek to staroć z epoki realnego socjalizmu i nie warto go odkurzać. Jestem ciekawy, co sądzą o tym najbardziej zainteresowani, czyli dzieci, rodzice i wychowawcy z przedszkoli.

Dlatego też - piszcie do Warszawy do Telewizji Polskiej lub do Łodzi na ulicę Pabianicką 34 do Se-Ma-Fora" - zaapelował Żmudzki.

Miś Uszatek narodził się około 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powrót Misia Uszatka?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl