SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawdziwa gwiazda dla Joanny Brodzik i Andrzeja Chyry

Joanna Brodzik, Gabriela Kownacka, Andrzej Chyra, Jerzy Sthur, Volker Schlöndorff i Peter Greeneway to tylko niektóre z gwiazd, które w trakcie najbliższego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Gdańsku odcisną swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Swój ślad na Bursztynowej Promenadzie Gwiazd w Gdańsku zostawi również Joanna Brodzik znana z roli w serialu "Magda M.".
 
Jednym z punktów kulminacyjnych każdego z Festiwali Gwiazd jest impreza na Promenadzie Gwiazd - odciśnięcie dłoni przez najwybitniejszych artystów filmu i teatru.

Dorobek festiwalu stanowi już ponad 100 zgromadzonych na Promenadzie "dłoni". Jest to zbiór rzeźb z brązu wykonanych przez jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy profesora Adama Myjaka, rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Na Promenadzie znajdują się również rzeźby - pomniki poświęcone Andrzejowi Wajdzie, Krzysztofowi Kieślowskiemu, Krzysztofowi Piesiewiczowi i Zbigniewowi Preisnerowi, Jeremiemu Przyborze, "Stolikowi w Czytelniku" czyli Tadeuszowi Konwickiemu, Gustawowi Holoubkowi, Andrzejowi Łapickiemu i Jerzemu Hoffmanowi, Krzysztofowi Zanussiemu, Jerzemu Kawalerowiczowi, Januszowi Majewskiemu, a także Agnieszce Holland.

Promenada przez dziesięć festiwalowych lat stała się odrębną przestrzenią artystyczno-plastyczną i równocześnie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów. W 2006 roku w Gdańsku zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający dotychczasową Promenadę Gwiazd symbolicznie przeniesioną z Miedzyzdrojów, a jednocześnie dający początek Bursztynowej Promenadzie Gwiazd w Gdańsku.

Do odciśnięcia dłoni zaproszeni zostali: Joanna Brodzik, Gabriela Kownacka, Grażyna Barszczewska, Franciszek Starowieyski, Jerzy Maksymiuk, Mikołaj Grabowski, Andrzej Chyra, Janusz Morgenstern, Paweł Huelle, Jerzy Stuhr, Jerzy Zelnik, Andrzej Grabowski, Volker Schlöndorff i Peter Greenaway. Przypomnijmy, iż do tej pory swoje dłonie w Promenadzie Gwiazd uwiecznili m.in. Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Jan Englert, Jan Nowicki, Andrzej Łapicki, Jan Frycz, Dorota Segda, Stanisław Tym, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Zanussi, Danuta Stenka, Jerzy Kawalerowicz, Artur Żmijewski, Leon Niemczyk, Jan Machulski, Agnieszka Holland, Paweł Wilczak, Roman Polański i wielu, wielu innych.

Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Gdańsku gości po raz pierwszy. Do tej pory impreza odbywała się w Międzyzdrojach. Początek już 1 lipca. W programie, oprócz spotkań z gwiazdami, znalazły się spektakle teatralne, wystawy, koncerty, projekcje filmowe i sesje z autografami, a także dyskusje. Jedną z największych atrakcji będzie przedpremierowy pokaz filmu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawdziwa gwiazda dla Joanny Brodzik i Andrzeja Chyry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl