SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie 55 milionów abonentów telefonii komórkowej w Polsce

Według Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec marca liczba użytkowników telefonii komórkowej w Polsce wynosiła już 54,9 miliona.

Prawie 55 milionów abonentów telefonii komórkowej w Polsce

Według danych GUS w skali roku to wzrost o 7,1 procenta, natomiast od grudnia ubiegłego roku liczba użytkowników podniosła się o 1,1 procenta. 54 procent stanowią osoby korzystające z ofert typu prepaid. Reszta to natomiast abonenci. Na 100 mieszkańców Polski przypada obecnie 142,3 użytkownika telefonii komórkowej.

Pomimo wzrostu liczby osób korzystających z usług telekomunikacyjnych, trwa spadek wartości sprzedaży usług na rynku łączności. W pierwszym kwartale bieżącego roku była ona o 1,4 procenta niższa niż rok wcześniej. Duży wpływ ma na to 8,1-procentowy spadek sprzedaży usług pocztowych i kurierskich, telekomunikacyjne bowiem nie zanotowały znaczących zmian.

Od 2005 roku bez przerwy spada liczba łącz głównych (przewodowych i cyfrowych). Pod koniec marca tego roku w sieci publicznej było ich około 5,8 miliona - 2,7 procenta mniej niż rok wcześniej. Na 100 mieszkańców przypadało w tym czasie 14,9 łącza. Jednocześnie łącz ISDN (cyfrowych, z integracją usług) było ok 922 tysiące. To 2 procent mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie 55 milionów abonentów telefonii komórkowej w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nik
O prosze - 54miliony, a jeszcze niedawno było nas 38 milionów.. I oni mówią że jest niż demograficzny.
8 10
odpowiedź