SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prawie połowa telefonów z aparatami

W tym roku niemal co drugi z telefonów komórkowych sprzedawanych na świecie będzie posiadać wbudowany aparat cyfrowy.

W 2010 roku poziom ten skoczyć ma do poziomu 81 proc. W tym roku tego typu komórki sprzedadzą się w ilości około 460 mln sztuk. Zdaniem specjalistów z firmy Gartner to niemal trzykrotnie więcej niż w 2004 roku i o około 43 proc. więcej niż w roku 2005. Za cztery lata modeli z zintegrowanymi aparatami ma być w sprzedaży około miliard.

Analitycy zauważają, że konsumenci poszukują w nowych telefonach wbudowanego aparatu bez względu na to czy następnie będą z niego korzystać czy też nie. Przy wyborze tak wyposażonych komórek znaczenie będą mieć rozdzielczości instalowanych w nich matryc.

Minione trzy lata to okres zdominowany przez telefony z aparatami o rozdzielczości poniżej 1 mln pikseli. W tym roku ich udział w rynku sięgnie około 51 proc. Zdaniem firmy Gartner do 2007 roku ponad polowa komórek będzie mieć wbudowane aparaty o rozdzielczości 1-2 mln pikseli.

Obecnie największy rynek dla komórek z aparatami to Europa Zachodnia ze sprzedażą na poziomie około 122 mln telefonów (28 proc. więcej niż przed rokiem). Drugi co do wielkości rynek to Ameryka Północna z 106,8 mln komórek (41 proc. więcej niż przed rokiem). Kolejnym rynkiem jest Region Azji i Pacyfiku, z udziałem tylko o drobinę mniejszym niż Ameryka.

W 2010 roku poziom penetracji modeli z wbudowanymi aparatami ma sięgnąć w Europie 93,6 proc. W Ameryce Północnej ma to być w tym okresie 93,4 proc. Japonia już w przyszłym roku sięgnąć ma poziomu 95 proc.

Źródło: Tekrati - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prawie połowa telefonów z aparatami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl