SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes Ruchu liczy na uregulowanie na NWZA problemu nieruchomości

Prezes Ruchu Adam Pawłowicz ma nadzieję, że podczas najbliższego NWZA 20 grudnia uda się uchwalić dwie emisje akcji na uregulowanie stanów prawnych niektórych nieruchomości.

Prezes Ruchu liczy na uregulowanie na NWZA problemu nieruchomości

Tego dnia planowane jest też wznowienie posiedzenia rady nadzorczej spółki, która może zająć się wnioskiem o odwołanie części zarządu, popieranym według prezesa tylko przez trzy z dziewięciu działających w Ruchu związków.

"Czekamy na najbliższe walne, na którym chcemy uregulować stany prawne nieruchomości. Nowy minister zabrał się energicznie do pracy i sprawa ruszyła z kopyta. Wydaje się, że uda się wreszcie zamknąć problem, który ciągnie się przez kilkanaście lat" - powiedział Pawłowicz.

Na walnym mają też zostać podjęte uchwały o emisji 50.429 akcji serii F i 3.156.756 akcji serii G. Akcje te mają zostać przekazane na uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości wniesionych wcześniej do spółki przez Skarb Państwa.

20 grudnia ma również zostać wznowione posiedzenie rady nadzorczej spółki, w którym pośród 11 członków jest czterech przedstawicieli związków zawodowych. Według informacji prasowych związki zawodowe wystosowały ostatnio pismo m.in do Ministerstwa Skarbu, w którym protestują przeciwko przyspieszonej prywatyzacji Ruchu, żądając pakietu socjalnego i odwołania części zarządu łącznie z prezesem.

"Wszystkie związki zawodowe Ruchu mają jednakowe stanowisko dotyczące pakietu socjalnego, co jest zrozumiałe. Druga kwestia dotyczy wniosku o odwołanie zarządu, który to wniosek został wystosowany przez trzy z dziewięciu działających w Ruchu związków zawodowych " - powiedział Pawłowicz.

"Trzy związki zaapelowały do MSP o poparcie przez przedstawicieli ich wniosku o odwołanie. Te związki dysponują dwoma członkami z czterech przedstawicieli w radzie nadzorczej" - dodał.

Obawy związkowców wzbudziły ostanie wypowiedzi wiceministra skarbu Krzysztofa Łaszkiewicza, dotyczące funduszu, który zgłosił do MSP chęć odkupienia od resortu akcji Ruchu.

"Nie rozmawiałem jeszcze z wiceministrem skarbu na temat planów dotyczących przyszłości Ruchu" - powiedział PAP Pawłowicz.

"Wydaje się z wypowiedzi publicznych, że minister popiera prywatyzację. Ja uważam, że w interesie akcjonariuszy i spółki jest jak najszybsza prywatyzacja" - dodał.

W MSP nie udało się we wtorek uzyskać komentarza dotyczącego sytuacji w Ruchu. Resort ma obecnie 62,60 proc. akcji spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Ruchu liczy na uregulowanie na NWZA problemu nieruchomości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl