SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes TP SA zostanie odwołany we wrześniu

Prezes Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) Marek Józefiak zostanie odwołany przez radę nadzorczą operatora na przełomie sierpnia/ września.

Wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej”. Według „Pulsu Biznesu” RN może podjąć taką decyzję już w najbliższy poniedziałek, a najdalej – we wrześniu.

„Rz” podała, że rzecznik TP SA nie skomentował tych doniesień. Artur Tarnowski, dyrektor departamentu kontaktów z inwestorami TP SA, powiedział „PB”, że jedyną pewną informacją jest to, iż kadencja Józefiaka upływa w marcu przyszłego roku.

„O dymisji Józefiaka mówi się już od dawna i raczej nie ma wątpliwości, że to się stanie. Miał odejść w kwietniu, potem była mowa o wrześniu” – powiedział „Rz” pracownik Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

„Rz” podaje, że zmiany w zarządzie nie skończą się tylko zmianą prezesa, odejść będą musieli także niektórzy członkowie zarządu.

„O zmianie szefa TP SA mowa jest co najmniej od chwili zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych. Marek Józefiak kojarzony jest raczej z lewicą. Za rządów SLD narodowy operator nie miał większych kłopotów z regulatorem rynku. Dopiero nowa szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ostry sposób wzięła się za łamanie dominującej pozycji TP na rynku. Nowemu szefowi być może uda się lepiej porozumieć z rządzącą ekipą” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Według „Pulsu Biznesu”, został już wybrany następca Józefiaka. Headhunterzy Egon Zehnder International szukali kandydata w sektorze finansowym.

„Mogę jedynie powiedzieć, że to dosyć młody, dobrze wykształcony menedżer, spoza branży telekomunikacyjnej. Studiował za granicą” – „PB” cytuje anonimowego polityka Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Największym akcjonariuszem TP SA jest France Telecom z 47,5% akcji uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na WZ. Skarb Państwa ma wciąż 3,87% akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TP SA zostanie odwołany we wrześniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl