SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezydent powołał nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego

Profesor Jerzy Stępień został nowym prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Nominację ogłosił prezydent Lech Kaczyński.

Zastąpi on profesora Marka Safjana. Safjan jest sędzią Trybunału był od 1997 roku, a kadencję prezesem od 1998 roku. Pracę w Trybunale profesor Safjan oficjalnie kończy 5 listopada.

            

Podczas dzisiejszej uroczystości ślubowanie złożyła również trójka nowo wybranych przez Sejm sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Są to Marek Kotlinowski rekomendowany przez LPR, oraz popierani przez PiS Maria Gintowt-Jankowicz i Wojciech Hermeliński.
 
Kadencja sędziego Trybunału trwa 9 lat.

Prezydent Kaczyński podziękował wszystkim, którzy zakończyli pracę w Trybunale Konstytucyjnym i życzył nowopowołanym sędziom skutecznej, bezstronnej pracy. Podkreślił wielką wagę decyzji tego gremium w państwie jako organu kontrolującego przestrzeganie prawa. Zwrócił też uwagę że Trybunał ma wielki udział w kształtowaniu świadomości prawnej obywateli.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezydent powołał nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl