SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prokom: kolejne fuzje w ciągu 2-3 tygodni

W ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinniśmy poznać konkretne informacje na temat zapowiadanej kolejnej fuzji spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Prokom Software.

Obecnie toczą się w tej sprawie końcowe negocjacje, poinformował agencję ISB we wtorek Dariusz Górka, wiceprezes Prokomu.

„Nie ukrywamy, że naszym celem jest dalsza konsolidacja w ramach grupy. Jeszcze konkretne decyzje nie zostały podjęte, ale naprawdę niedługo coś ogłosimy. Trwają jeszcze konsultacje i rozmowy. Myślę, że o konkretach poinformujemy za jakieś dwa-trzy tygodnie” – powiedział ISB Górka.

„Wtedy podamy, o jaką fuzję chodzi i przedstawimy jej harmonogram, analogicznie jak to miało miejsce w przypadku Asseco i Softbanku” – dodał.

Wiceprezes Prokomu nie zaprzeczył, że chodzi o fuzję ABG Ster-Projektu oraz Spinu. O planach takiej fuzji pisała przed kilkoma tygodniami prasa.

„Rynek jest wolny i rynek może spekulować. Ale nie wypada mi ujawnić, jakie spółki się połączą przed oficjalnym ogłoszeniem tej informacji” – powiedział Górka.

Ogłoszenie jeszcze w czerwcu kolejnej fuzji w ramach grupy Prokomu Software zapowiadał na początku miesiąca prezes Prokomu Ryszard Krauze.

O planach fuzji ABG Ster-Projektu i Spinu pisał w końcu maja „Puls Biznesu”. Według gazety spółką przejmującą ma być ABG Ster-Projekt, a jej prezes Dariusz Brzeski powinien zachować pozycję szefa połączonych firm.

Także w maju plan fuzji przedstawiły spółki z grupy Prokomu – Asseco Poland i Softbank. Zakończenie procesu przejęcia Asseco przez Softbank ma nastąpić w pierwszym kwartale 2007 roku. Nowa spółka przyjmie nazwę Asseco Poland, a 25,45% jej akcji będzie należało do Prokomu Software.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokom: kolejne fuzje w ciągu 2-3 tygodni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl