SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przenoszenie numerów - TP podpisała umowę

Telekomunikacja Polska (TP) i GTS Energis podpisały aneksy do umowy regulującej warunki przenoszenia numerów między sieciami tych operatorów - dowiedział się w czwartek PAP w biurach prasowych obu operatorów.

To pierwszy taki aneks podpisany pomiędzy TP a operatorem stacjonarnym. Ma on umożliwić zatrzymanie dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora z TP na GTS Energis lub na odwrót.
 
Formalnie od 1 stycznia tego roku wszyscy operatorzy stacjonarni są zobowiązani do świadczenia usługi zatrzymania numeru przy zmianie operatora stacjonarnego. Jednak przeszkodą w realnym rozpoczęciu świadczenia tej usługi jest brak odpowiednich aneksów do umów pomiędzy TP a operatorami alternatywnymi.
 
Ci ostatni, skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), zawarli w grudniu ub.r. porozumienie o sposobie realizacji usługi przenoszenia numerów, w którym uzgodnili sposób wdrożenia usługi.
 
TP prowadzi negocjacje w sprawie aneksów z pozostałymi operatorami. Dyrektor Departamentu Relacji Regulacyjnych Grażyna Piotrkowska-Oliwa powiedziała PAP, że TP "będzie starała się jak najszybciej podpisać aneksy ze wszystkimi operatorami, jednak należy zawsze pamiętać, że taką umowę podpisują dwie strony, a nie jedna".
 
Blisko podpisania aneksu jest Exatel. Jak poinformował rzecznik operatora Paweł Byra, zostały uzgodnione wszystkie zasady przenoszenia numerów i obecnie zostało tylko "dopięcie formalności związanych z podpisanej aneksu". Byra spodziewa się, że aneks zostanie podpisany w przyszłych tygodniu.
 
Według wcześniejszych zapowiedzi TP, koszt przeniesienia numeru z sieci TP do sieci innego operatora wynosi 100 złotych netto.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przenoszenie numerów - TP podpisała umowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl