SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PSL przeciwne podatkowi liniowemu

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) nie otrzymało jeszcze zaproszenia do negocjacji koalicyjnych od Platformy Obywatelskiej (PO), nie jest więc pewne, że to PSL będzie pierwszym kandydatem na koalicjanta, a nie Lewica i Demokraci (LiD), poinformował w poniedziałek jeden z liderów Ludowców Marek Sawicki. Powiedział też, że PSL jest przeciwne podatkowi liniowemu.

PSL przeciwne podatkowi liniowemu

"Czas pokaże, czy będzie koalicja PSL-PO. [...] Nie wiemy, czy PSL będzie w koalicji, najpierw musi być inicjatywa zwycięzcy. Na razie nie wiemy, czy PO zaprosi PSL w pierwszej kolejności, czy też LiD" - powiedział Sawicki dziennikarzom w Sejmie.

Sekretarz Prezydium Rady Naczelnej Ludowców podkreślił, że "PSL jest gotowe do rozmów".

Jeszcze przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi zarówno PO, jak i PSL zapowiadały możliwość utworzenia koalicji.

Sawicki poinformował także, że PSL jest przeciwne podatkowi liniowemu.

"PSL jest przeciwne podatkowi liniowemu, sprzeciwiamy się temu, aby został on wprowadzony od 2009 roku, jak uchwalono w ustawie proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS)" - powiedział lider Ludowców.

Wersja ustawy o PIT, przyjęta przez parlament z inicjatywy PiS, przewiduje wprowadzenie od 2009 roku dwóch stawek podatku dochodowego od osób fizycznych: 18% (z wysokim progiem) i 32% zamiast obecnych 19%, 30% i 40%. Z kolei PO zapowiada wprowadzenie od 2009 roku 15-proc. podatku PIT i CIT.

Sawicki powiedział agencji ISB w poniedziałek, że stanowisko dotyczące podatku od zysków kapitałowych nie jest ostatecznie ustalone.

Wcześniej w poniedziałek prezes GPW Ludwik Sobolewski powiedział, że spodziewa się zniesienia podatku od zysków kapitałowych - zarówno podatku Belki (od zysków z lokat i obligacji), jak i podatku giełdowego.

  • Więcej informacji:
  • PSL
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PSL przeciwne podatkowi liniowemu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl