SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Blue FM: Poważny sygnał dla KRRiT

"Poważnym sygnałem" dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest decyzja Najwyższego Sądu Administracyjnego, który unieważnił decyzje KRRIT w sprawie koncesji dla radia Blue FM - ocenił prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z radiem RMF FM.

"Dla Krajowej Rady decyzja sądu jest absolutnie powodem do poważnego zastanowienia, bo takich błędów popełniać nie można. Wierzę że pani przewodnicząca (KRRiT Danuta) Waniek uczyni wszystko, by uzasadnienie NSA zostało przeanalizowane przez Krajową Radę, bo to jest sygnał. Krajowa Rada nie może powiedzieć że nic się stało, bo się dużo stało" - powiedział prezydent.

W jego opinii, przynajmniej część członków Krajowej Rady rozumie, że ten "zapowiadany nowy początek trzeba zrealizować".

"Nie może to pozostać hasłem. Mamy kolejne fakty - decyzja NSA jest takim faktem. Wierzę w zdrowy rozsądek przewodniczącej i jestem przekonany, że jej zależy na tym, by Krajowa Rada miała pozycję nie tylko konstytucyjnie zapisaną, ale także liczącą się w opinii publicznej i wiarygodną wobec dziedziny, którą się zajmuje, czyli rynku medialnego" - powiedział Kwaśniewski.

Jak dodał, im szybciej Rada wyciągnie wnioski oraz "im mniej będzie takiego myślenia interesownego, tym lepiej dla Krajowej Rady". W przeciwnym razie - ocenił prezydent - sprawa KRRiT "ponownie stanie na porządku dziennym".

"Kiedyś będziemy dyskutować o weryfikacji konstytucji. Nie unikniemy dyskusji o roli poszczególnych organów, także Krajowej Rady" - powiedział.

W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny unieważnił wszystkie decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące koncesji krakowskiego radia Blue FM, zarzucając jej uchybienia proceduralne przy podejmowaniu decyzji.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Blue FM: Poważny sygnał dla KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl