SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Katowice zdjęło audycję Niemców

Po raz pierwszy od 16 lat w Radiu Katowice nie został wyemitowany Górnośląski Magazyn Mniejszości Niemieckiej.

Kierownictwo rozgłośni uznało, że autorzy audycji próbują w niej agitować na rzecz swojego kandydata do sejmiku.

Dietmar Brehmer, szef Stowarzyszenia „Pojednanie i Przyszłość” i główny autor audycji, nie zgadza się z takim zarzutem.

„To nie była agitacja, lecz informacja” – mówi „Gazecie Wyborczej” Dietmar Brehmer.

Poszło o trzy zdania - najpierw po niemiecku, potem po polsku. Lektor odczytał treść uchwały Rady Niemców Górnośląskich o tym, kto jest popieranym przez nich kandydatem w wyborach do sejmiku (chodzi o syna Brehmera, który nosi to samo, co on imię).

„O tym, że audycja została wstrzymana, dowiedziałem się z telefonu od sekretarza Radia Katowice. Zadzwonił do mnie na pół godziny przed rozpoczęciem audycji, chociaż dyskietkę z nagraniem dostarczyłem kilka dni wcześniej” - mówi rozżalony Brehmer.

We wtorek napisał list z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji. Wojciech Poczachowski, prezes Radia Katowice, zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

„Od przekazywania takich treści są specjalne bloki wyborcze. Gdybym zrobił wyjątek dla tej audycji, złamałbym prawo” – mówi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Katowice zdjęło audycję Niemców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl